FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - DINAMO 3-2

FCSB - Dinamo 3-2 » Mihai Stoica: „Dacă ăsta e penalty, am pierdut timpul degeaba în fotbal”. Verdictul lui Ion Crăciunescu

Sursă foto: Capturi Look Plus +2   FOTO
Sursă foto: Capturi Look Plus

Articol de - Publicat sambata, 03 octombrie 2020 20:25 / Actualizat duminica, 04 octombrie 2020 13:08

Dinamo a marcat primul gol în meciul cu FCSB dintr-un penalty, obținut de Alexander Gonzalez, în urma unui duel cu Ionuț Panțîru.

Vezi AICI toate detaliile despre meciul FCSB - Dinamo 3-2

În minutul 25, Panțîru i-a pus o mână în piept fundașului venezuelan, care a căzut. Radu Petrescu a indicat punctul cu var, iar Borja Valle a redus din diferență pentru echipa lui Cosmin Contra, condusă în acel moment cu 0-2.

FCSB - Dinamo 3-2 » Controversă în jurul penalty-ului dictat de Radu Petrescu

„E prima dată când scriu la pauza unui meci. Dacă ăsta e penalty, eu am pierdut timpul degeaba în fotbal. 28 ani”, a postat Mihai Stoica, managerul general al roș-albaștrilor, pe Facebook.

E prima dată când scriu la pauza unui meci. Dacă ăsta e penalty, eu am pierdut timpul degeaba în fotbal. 28 ani.

Posted by Mihai Stoica on Saturday, October 3, 2020

Contactat de GSP.ro, fostul arbitru internațional Ion Crăciunescu a validat decizia „centralului”: „Mie mi s-a părut penalty”.

La scorul de 2-2, Radu Petrescu a dictat un penalty inexistent pentru FCSB în meciul cu Dinamo, transformat de Florin Tănase. Detalii AICI!