FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC BOTOȘANI

Marius Croitoru, exasperat: „Am jucat execrabil!” » Acuză direct un jucător

FCSB a învins-o pe FC Botoșani, 2-1, în prima rundă din play-off. Marius Croitoru, antrenorul moldovenilor, nu înțelege de ce elevii săi au făcut pasul înapoi în repriza a doua.

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 aprilie 2021 23:20 / Actualizat duminica, 18 aprilie 2021 23:24

Toate detaliile despre FCSB - FC Botoșani 2-1, AICI!

„Rămân cu multe semne de întrebare după acest meci. Nu știu ce s-a întâmplat cu ei! E inexplicabil! Nu pot să-mi dau seama de ce ne-am retras. Numai eu puteam să iau golurile din repriza a doua! Unii încă au rămas cu amintirea play-off-ului de anul trecut.

O primă repriză foarte bună, a doua a fost execrabilă! Nu slabă, foarte slabă! Îmi pare rău că nu am putut să câștigăm punct sau puncte. Dacă iei asemenea gol (n.r. - golul doi), vă dați seama că la portar e problema. Dar greșeli sunt, vă dați seama. Grav e că luăm goluri pe greșeli incredibile!”, a declarat Croitoru la Telekom Sport.

Întrebat despre arbitraj, tehnicianul moldovenilor a replicat ironic: „Dacă avem ceva bun în fotbalul nostru, arbitrajul este. Avem brigadă de Champions League, n-avem de ce să ne plângem”.

Sunt niște prostii mai mari decât cei care le spun
Marius Croitoru, despre cei care acuză FC Botoșani de non-combat cu FCSB

Sunt foarte supărat. În loc să joc lung, am pus-o jos, am jucat între linii, Rodriguez mi-a dat-o înapoi, mingea a sărit, am făcut preluarea proastă și am degajat în adversar. Steaua a venit peste noi în repriza a doua. Trebuie să învăț din această greșeală