FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FCSB 1-2

NOTE GSP FCSB învinge la Voluntari, dar 3 vedete ale lui Becali au dezamăgit. Cum arată notele

Articol de - Publicat luni, 13 februarie 2023 07:28 / Actualizat luni, 13 februarie 2023 08:28

FCSB s-a apropiat de vârful clasamentului, după victoria de pe terenul celor de la FC Voluntari, 2-1

Formația lui Mihai Pintilii și-a asigurat o nouă victorie în Liga 1, după ce timp de 90 de minute a avut o prestație solidă, dar a terminat cu emoții meciul, după ce oaspeții au forțat egalarea pe final.

După ce a marcat golul decisiv cu CFR Cluj, Malcom Edjouma a fost din nou cel mai important jucător de la FCSB.

Val de reacții după decizia lui Radu Petrescu din FC Voluntari - FCSB: „Armaș arată ca în Mad Max. Vassaras, nu e posibil!”
FC VOLUNTARI - FCSB 1-2

Malcom Edjouma, MVP în FC Voluntari – FCSB

Mijlocașul francez de 26 de ani a punctat de două ori, în minutele 45 și 79, și a fost omul meciului. Acesta a primit nota 8 din partea Gazetei Sporturilor.De la FCSB, și mijlocașul Darius Olaru a jucat peste media echipei, fiind notat cu 7.

La polul opus s-au aflat portarul Ștefan Târnovanu, fundașul Deian Sorescu și atacantul Andrea Compagno. Au fost cei mai slabi din echipa roș-albastră și au luat 5.

Paz, Ricardinho și Alexandru Vlad, jucătorii lui FC Voluntari, au primit cea mai mică notă a meciului, 4.

7a primit Mihai Pintilii, antrenorul FCSB

4e nota luată de arbitrul Radu Petrescu, care nu l-a eliminat pe Malcom Edjouma în minutul 80

Nu știu dacă am făcut un meci foarte bun, dar am învins. E prima mea «dublă» din carieră. Nu prea am avut timp să sărbătoresc. Am încredere în mine

- Malcom Edjouma

Notele GSP după FC Voluntari - FCSB

Era important să învingem, era o etapă importantă. Încet, încet, prind ritmul și pe băieți din spate. Controlam jocul pe final, am luat acel gol, ne-am panicat nițel, dar am obținut victoria. Suntem mai uniți ca niciodată, simt asta