FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

FCSB. Gigi Becali a răbufnit, în direct la TV: „Bă, nu puteți să vă luați de mine!”

Gigi Becali își dorește ca FCSB să poată evolua pe noul stadion din Ghencea +9   FOTO
Gigi Becali își dorește ca FCSB să poată evolua pe noul stadion din Ghencea

Articol de GSP - Publicat vineri, 29 mai 2020 07:19

Gigi Becali (61 de ani), finanțatorul FCSB, consideră că echipa sa are dreptul să joace pe noul stadion din Ghencea, în ciuda părerilor vehemente care vin din partea reprezentanților CSA Steaua.

„Am adus 300 de milioane de euro în țara asta, de când sunt în fotbal. Am plătit la statul român peste 200 de milioane de euro taxe și impozite. 

Bă, nu puteți să vă luați de mine! Am tot dreptul să joc în Ghencea, mai ales că este un stadion construit din bani publici”, a declarat Becali, conform digisport.ro.

Fanii FCSB l-au convins pe Gigi Becali

Florin Talpan și ultrașii CSA Steaua susțin că FCSB nu poate disputa meciuri pe noua arenă din cauza proceselor în care cele două părți sunt implicate. Recent, Gheorghe Mustață, lider din fosta peluză Nord, l-a făcut pe Becali să reevalueze situația.

„Avem un avocat foarte bun care se ocupă de această ligă a suporterilor. Cu siguranță vom face demersurile necesare către Ministerul Sportului și către Ministerul Dezvoltării. Nu poate să intervină nimeni. Noi avem un conflict cu Steaua, cu secția de fotbal. Nu cu MApN”, a declarat Mustață.

VIDEO Cum arată stadionul Ghencea

FOTO Imagini noi din Ghencea: au fost montați turnicheții

+4 FOTO

Citește mai multe știri despre FCSB:

Mihai Stoica, vehement după ultima decizie din România: „Am început să vorbim singuri, unii și în somn. E inutil!”

Jucătorii de la FCSB care l-au uimit pe MM Stoica în baza din Berceni: „Mi-a zis: «Băi, Gigi, nu știu ce se întâmplă!». M-am dus și eu acolo”

Citește și:
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (14)
138672209828437
Gelu Oanca  •  29 Mai 2020, 08:28

El are dreptul sa faca ce vrea, spune ca a adus 300.000.000. de euro in tara , dar ia adus pentru el nu pentru altii,are bani sa faca un stadion si sa joace pe el. Toata ziua numai Becali prin ziare si la televizor, este mai rau decat VULPITA SI VIOREL.

romeverest
romeverest  •  29 Mai 2020, 11:49

Cand furi o echipa pe nimica toata si ajungi mare patron, trebuie sa iti asumi si anumite riscuri !! Echipa devine una particulara, fara palmares si fara stadion. In acest mod ajungi sa joci pe la Giurgiu, Pitesti, Chijna sau Voluntari. Nu iti ramane decat sa inchiriezi stadioane de la proprietarii acestora, asa cum face acum cu Arena Nationala pe care o inchiriaza de la Primaria Capitalei. In Ghencea nu poate juca intrucat proprietarul nu doreste sa inchirieze aceasta arena aceluia care i-a furat echipa !! Nimeni nu este obligat sa se inchine in fata ciobanului fardat !! Simplu !!

fcsbist_din_2003
fcsbist_din_2003  •  29 Mai 2020, 08:23

"Noi avem un conflict cu Steaua, cu secția de fotbal. Nu cu MApN”, a declarat Mustață." Deci ati inteles DA ? FCSB nu este Steaua !!!

Vezi toate comentariile (14)
Comentează