Alte știri din fotbal
Fostul antrenor al lui Mititelu e cu ochii pe Superliga și e convins: „O minune să prindă play-off-ul”
0
Îi anunță plecarea lui Zeljko Kopic de la Dinamo în vară: „Am vorbit cu mai multe cluburi”
2
Victor Angelescu a confirmat transferul care încheie mercato la Rapid: „Am plătit! Costel nu are cum să fie nemulțumit”
3
Ce a făcut Matteo Duțu la Sibiu, imediat după Hermannstadt - Dinamo: „Tânăr cu suflet matur”
0
Știri din fotbal internațional
Cristi Chivu a venit în fața jurnaliștilor și a explicat mutarea care a dinamitat meciul: „O să îl apăr mereu”
0
Chivu a întârziat la conferință, italienii au ascultat cu răsuflarea tăiată ce a urmat: „Familia pe primul loc, îmi neglijez îndatoririle de soț și tată!”
0
Nota primită de Cristi Chivu, după revenirea epică a lui Inter
1
Condus 2-0 de Pisa, Cristi Chivu și-a scos jucătorul în minutul 34! A urmat ceva de poveste pentru Inter
10
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Ilie Bolojan a vorbit despre varianta demisiei din fruntea Guvernului, după ...
Libertatea
Echipajele ucrainene de drone „afumă” tancurile rusești în ascunzătorile lor
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Andra a început să plângă în emisiunea „La Măruță”: „Nu pot să cred”! Ce a ...
Libertatea
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Petrila are deja 21 de ani si, avand ghinionul sa joace intr-o echipa condusa de Dan Petrescu, NU e(din pacate pentru toata lumea) titular. Asa cum nu a fost nici Costache, cum nu a fost niciodata Paun, cum a fost aruncat dupa doua meciuri Pascanu etc.
Sunt de acord, Popescu este un mare talent, dar tine cont ca un puști din cauza atitudinii lui Petrescu joacă timorat, se vede crisparea lui Petrila în joc clar , din această cauză. La becali Popescu a fost pus în capul mesei de ceva vreme, i s a dat incredere, ceea ce nu i rău. În cazul lui Petrila, e invers.
Markovici e cu un an jumate mai mare decat Stoica, Petrila, Popescu. Si daca-si pune mintea cu ei intr-o zi-i mananca pe toti trei si cere si supliment.
Cred ca americanii se felicita si acum pentru "tunul" dat cu Mitrita. La fel si cehii pentru Vatajelu si Baluta.
Esti turmentat rau, bre nea Marcele Ce penalty uiri visezi ? Apropo de nivelul de inteligenta a lui Popescu, vezi ca si la clona ta ai 2 care sunt la acelasi nivel, Nistor si Campanu
Trage tigaia cu praz de pe foc, ca ti-o ametit neuronii de la fum, si scrii tot prostii.
Neindreptatit de ce? Are dublul minutelor jucate de Stoica, dar mai putine realizari. Pe Petrila il "neindreptatesc"cifrele, de nu era regula, nu juca veci.
Marile transferuri ale ultimilor ani NU au fost doar ale fotbaliștilor tineri! Voila cazul fecesebistului Romario Benzar plecat la Lecce pe un contract de 3 ani (se temină abia la vară), pe două meleoane - Lecce estimează că transferul și salariile i-au produs o pierdere de 5 milioane. Benzar a fost împrumutat și la Perugia și Viitorul, dar nu a jucat decât 3 meciuri în Serie A și 4 meciuri în serie B în total 162 minute. Banii ”i-au mers”, nici nu mai contează cum îl privește lumea (Dennis Man îl are oare ca model?).
Markovic are un assist și la Naționala mare, plus gol în Supercupă (știu, și Stoica are două goluri în Cupa României, în meciul câștigat cu mari emoții, la penaltyuri, cu divizionara C din Hunedoara). Petrila 1,76m, Stoica 1,8m, Markovic 1,83. Nici Stoica și nici Petrila nu au driblingul și șutul demonstrate de Markovic. În fine, presa gigistă nu a fost niciodată realistă, pronosticurile și estimările ei valorice sunt dictate din Pipera, deci nu coincid cu cele din fotbalul european. Despre Octavian Pompescu nimic (atâta doar că l-am văzut pe Mihăilă vorbind italienește incomparabil mult mai bine decât o face Tavi în limba maternă).
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.