Alte știri din fotbal
Scorul exact dat de Adrian Mutu înaintea meciului din Turcia: „Putem da lovitura de grație”
0
„Zidul galben” a ocupat Piața Taksim din Istanbul, cu Budescu „șef de galerie”: „Ce echipă avem, ne face să bem!”
0
Cum a arătat România la precedentul baraj pentru Cupa Mondială
2
Echipa de start, confirmată! + Românii au plecat încolonați spre stadion. Familia lui Drăgușin, în galerie. Apelul la o deplasare civilizată e întâmpinat cu huiduieli
58
Știri din fotbal internațional
Semifinalele barajului de calificare la Campionatul Mondial » 16 naționale luptă pentru un loc în finală
0
De Bruyne, totul se decide la vară » Saudi Pro League și MLS îl curtează
0
Decizie incredibilă într-un campionat de top din Europa » Meciul de titlu a fost amânat
0
Fiul lui Iker Casillas îi calcă pe urme tatălui și deja strălucește în poartă
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Dosarele X, varianta cu șină: primăria lui Robert Negoiță a trimis ...
Libertatea
De ce nu ia FCSB jucători de la Academie ? PĂI E SIMPLU . Nu e nevoie. ARBITRII CARE ARBITREAZĂ MECIURILE FCSB-ului ȘTIU FOARTE BINE CE INDICAȚII AU PRIMIT . Adică ELIMINĂ UN JUCĂTOR DE LA ADVERSAR ȘI DĂ UN PENALTY și gata FCSB CÂȘTIGĂ MECIUL ȘI TREI PUNCTE . Vezi meciurile Chindia - FCSB = Arbitrul Rusandu și FCSB - MIOVENI = Arbitrul Bîrsan . Acești doi arbitrii au procedat IDENTIC !!!
Judecata ta este de partizan habotnic. Arbitrajul Dinamo-Gaz Metan a fost la fel de partinitor ca si cel din FCSB-Mioveni. Insa, daca intelegi un pic de statistica si vrei sa judeci impartial, iti vei da seama ca arbitrajele de genul acesta nu sunt neaparat intentionate, nici pe departe. Fiecare greseala pe care arbitrul o face neintentionat are 50% sanse sa fie indreptata impotriva uneia dintre echipe, INDIFERENT DE GRESEALA PRECEDENTA. La fel cum antunci cand dai cu banul si poate sa cada pajura de 5 ori la rand, tot asa se poate intampla ca toate cele 5 greseli de arbitraj sa fie indreptate impotriva aceleiasi echipe, daca arbitrul greseste neintentionat si nu arbitreaza in compensatie. Au fost greseli strigatoare la cer care au avantajat in mod decisiv FCSB si care pana la urma nu au ajutat Dinamo, dar nu inseamna ca arbitrii ar fost "teleghidati" politic sau finaciar in aceea directie. Incompetenti, fara doar si poate, dar nu neaparat hoti. Avem jucatori si antrenori vai de mama lor in prima liga, e cat se poate de normal sa avem si arbitri la nivel de genunchiul broastei, cum e turcul si pistolul. VAR-ul poate fi o solutie, dar si acolo e nevoie de oameni capabili in spatele ecranului, altfel vor greselile vor continua.
:)) Cine iti imaginezi ca te asculta pe tine? :)) Esti degeaba ca sectia de fotbal pe care o simpatizezi. Tu te ai vaccinat? Ca pare ca rasuflii a peluza sud si voi sunteti sosoci pana in varful degetelor. :)) Stai jos. Daca discutam de liga a doua te chemam noi :))
sa bage gigi arbitrii sa joace si asa sunt cu consonatii
3-0 pentru viitorul si gata povestile, este vaccin suficient, sa-l faca toti de la clona. Nevaccinatii n-au ce cauta pe stadioane, sa stea acasa la gura sobei toti.
Daca pot lua jucatori de la Academie si nu vor atunci sa piarda meciurile cu 0-3 daca nu pot alinia macar 11 jucatori + 2 rezerve !
Nu contează câți indisponibili are ***-ul, oricum adversarii primesc ‘rosu’, după care li se mai da un penalty și uite așa se fac cu 3 pct. Vezi situația in ultimele 3 meciuri...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Dar de ce să nu se mai fac teste? Un vaccinat poate fi purtător de virusul Covid-19, deci există un potențial risc de infectare! Problema mass-media este „că de ce echipa oierului nu și-a vaccinat ***” și s-ar creea premisele unei penalități împotriva echipei oierului! Așa Farul ar câștiga la masa verde și nu ar mai fi acuzată de blat echipa „oierului ”sau a „regelui” Subiecte grase pentru mass-media! Și noi postacii „manipulați ***” la... subiect!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Păi tot voi vă găsiți să vorbiți când în ultimele 3 etape fcsb câștiga numai cu arbitrii!?? Cu Mioveni eliminare +penalty de tot râsul +golul 2 din offside. Cu Chindia penalty în min 97 pentru o minge în piept!! Cu U Craiova până și crețu a recunoscut că a fost mai smecher, toate meciurile astea în ultimele 3 etape. E odios ce se întâmplă și cata furaciune poate să fie, e disperare mare. Și asta doar la o echipă care nici nu ar fi trebuit să joace în liga A, dar nah burleni și iorgulesti!
tu esti din categoria smekerilor? si daca te vaccinezi ce? nu se mai transmite?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.