FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI 1-1

Feșnic, eroare în FCSB - Sepsi! Ion Crăciunescu: „Trebuia să fie eliminat”

FCSB - Sepsi 1-1 | Ion Crăciunescu, fost mare arbitru internațional, susține că Ovidiu Popescu, mijlocașul central al vicecampioanei, trebuia eliminat în repriza a doua. +40   FOTO

Articol de GSP - Publicat marti, 24 august 2021 00:05 / Actualizat marti, 24 august 2021 00:53

Toate detaliile despre FCSB - Sepsi, AICI!

Este vorba despre faza din minutul 66, când Nicolae Păun a obținut penalty-ul ratat ulterior de Bogdan Mitrea.

Lent, Ov. Popescu a șutat direct în adversarul său (foto). Feșnic a dictat, în mod corect, lovitură de la 11 metri, dar nu i-a acordat niciun cartonaș jucătorului în roș-albaștru.

„Trebuia o măsură disciplinară, adică galben. În loc să dea în minge, dă în piciorul adversarului”, a declarat Crăciunescu în emisiunea „Fotbal Club” de la Digi Sport 1.

Era al doilea cartonaș galben, iar FCSB ar fi trebuit să rămână în inferioritate numerică pentru ultimele 30 de minute ale partidei de pe Arena Națională.

Cele mai tari imagini din meciul FCSB - Sepsi 1-1

+36 FOTO

Bogdan Mitrea, supărat după remiza cu FCSB: „Putem spune că am pierdut 2 puncte”

3 minute de infarct pe Arena Națională! Ritm senzațional în FCSB - Sepsi

FCSB - Sepsi | Partida de pe Arena Națională a avut câteva momente de fotbal total, câteva dintre ele s-au înlănțuit în repriza a doua în decurs de doar 3 minute.

Minutul 66. Ovidiu Popescu e neatent în careu și îl faultează pe Nicolae Păun, care s-a mișcat mult mai rapid decât mijlocașul roș-albaștrilor.

Minutul 67. Andrei Vlad ghicește intenția lui Bogdan Mitrea și apără penalty-ul executat de fundașul oaspeților în stânga sa.

Minutul 68. Pe contraatac, Florin Tănase primește de la Florinel Coman, pătrunde printre apărătorii covăsnenilor și solicită penalty, după un contact cu Ninaj, considerat de Feșnic insuficient pentru acordarea loviturii de pedeapsă.

Înainte, Florinel Coman fusese lovit violent de Marius Ștefănescu. Arbitrul a lăsat inițial jocul să continue, apoi i-a acordat cartonașul galben jucătorului de la Sepsi. Coman nu a mai putut continua, acuzând dureri în zona superioară a piciorului.

Citește mai multe știri despre FCSB:

Oficial! Olimpiu Moruțan a fost vândut la Galatasaray

Gigi Becali anunță 3 transferuri la FCSB după plecarea lui Moruțan: „A jucat singur aseară”

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”