LIGA 1  ·  FCSB - SEPSI 2-0

FCSB - Sepsi // VIDEO Olimpiu Moruțan, mazilit la pauză după ce fusese introdus în minutul 18! Înlocuitorul lui a scos penalty și a dat gol

Olimpiu Moruțan // FOTO: Cristi Preda +2 FOTO
Olimpiu Moruțan // FOTO: Cristi Preda

Luni, 08 Aprilie

FCSB a trecut de Sepsi Sf. Gheorghe, scor 2-0. Mihai Teja a efectuat o schimbare surprinzătoare la pauză: l-a scos pe Olimpiu Moruțan (18 ani), fotbalist introdus în prima repriză.

Moruțan a intrat pe teren în minutul 18, în locul accidentatului Mihai Pintilii, dar nu a prins repriza a doua pe teren. Prestația mijlocașului pare să-i fi dezamăgit pe oamenii vicecampioanei, așa că Florinel Coman a ieșit în locul său de la cabine.

Vezi VIDEO cu golurile din FCSB - Sepsi

Schimbarea și-a dovedit utilitatea după doar cinci minute. Florinel Coman l-a driblat pe Viera în careu, iar fundașul ivorian a comis un fault sancționat cu lovitură de la 11 metri. Harlem Gnohere a transformat fără probleme și a adus-o pe FCSB în avantaj, 1-0.

Coman și-a trecut numele și pe lista marcatorilor, în minutul 59, cu un șut de la 13 metri.

„M-a sunat cineva să mă întrebe dacă-l dau pe Moruțan în Anglia. Nu-l vând! Englezii nu dau cât vreau eu și nici eu nu-l vând la ora asta. Are 20 de ani și vreau 30 de milioane de euro pentru el. El face 100 de milioane la valoarea și geniul pe care le are. O să fie jucător de Barcelona, Real Madrid sau City”Gigi Becali, înaintea meciului cu Sepsi.

VEZI ȘI:

Becali anunță startul jocurilor de culise din Liga 1: „Acum începe «circăreala»”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din Liga 1!

Reacția actorului Adrian Titieni după ce s-a aflat despre idila dintre fosta sa soție și Alexandru Papadopol. Mesaj pentru fosta nevastă și noul ei iubit