Alte știri din fotbal
Știm programul primei etape din noul sezon de Superliga! Când debutează Craiova, FCSB și Dinamo
0
Șapte goluri în ultimul amical al campioanei Universitatea Craiova! S-au jucat 120 de minute
2
S-a schimbat regulamentul pentru Csikszereda » Decizie de urgență luată la FRF
8
Oliver Hintsa pune Eritreea pe harta Superligii » Alte premiere pentru „câini” + Renumele negativ al țării africane
3
Știri din fotbal internațional
Raul Rusescu, uluit de ce a făcut brazilianul în prelungiri: „Pfff! Incredibil, incredibil așa ceva!”
0
Doliu la naționala Portugaliei » A plecat de la Mondial, după ce i-a murit tatăl
0
Recordul pe care Mbappe îl poate doborî chiar în meciul cu Suedia! » Căpitanul Franței se luptă cu doi brazilieni
0
Germania - Paraguay, în șaisprezecimi la Campionatul Mondial » Echipele de start
0
Lifestyle
„Te deranjează asocierea cu fostul tău soţ?” » Fosta noră a lui Ion Țiriac a răspuns la întrebarea incomodă
0
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
21
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Stânga radicală vrea să scoată Franța din NATO și să o apropie de China
Libertatea
Polistiren în loc de beton? Imaginile care arată cum au fost ridicate ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Motivul pentru care Nicușor Dan îl respinge pe Siegfried Mureșan. De ce ...
Libertatea
Nu sunt de acord cu ce face Becali, dar chiar și cu imixtiunile lui, Steaua trebuia sa fie campioană și în ultimii ani. Oricum, de ani buni surclasează cam toate cluburile "serioase". Astra a câștigat campionatul cu arbitrii și comisii. Goluri anulate Stelei, Sumudica suspendat după încheierea campionatului etc! Viitorul ajutata de arbitrii și... comisii, desigur. CFR, împinsă an de an de la spate de tot sistemul și curățată de datorii printr-un dubios proces de insolvență. În plus, Steaua e silită mereu sa joace meciurile de acasă în alte localități. Majoritatea suporterilor, oameni care plătesc taxe statului român, susțin FCSB, iar statul folosește banii ca să construiască arene moderne echipelor de cartier.
Becali nu sfidează ideea de sport. El sfidează bunul simț, logica, cinstea și corectitudinea, ba chiar și religia. Becali e un om pierdut din toate punctele de vedere. Un asocial, megaloman, un individ care necinsteste și definiția de cioban/țăran. Pentru că ăia sunt OAMENI.
Dacă făcea și Becali cantonament în Austria poate avea presa mai buna!!!!Nu sunt atât de fanatic să doresc raul CFR in Europa dar am rămas uimit când am auzit cum comentatorii meciului lăudau fenomenali jucători clujeni!!!!Până la așa ceva s a ajuns !!!!
FCSB, avantaj uriaș în topul celor mai iubite echipe din România! Pe ce locuri se află Steaua, Dinamo, Craiova și Rapid. De departe, FCSB, cu toată implicarea lui Gigi Becali, și-a tăiat partea leului, cu cei mai mulți susținători. Pe locul al doilea s-a clasat Dinamo, în timp ce echipa Armatei nu a prins podiumul, fiind înaintea Rapidului, însă. Sondajul, efectuat la sugestia celor de la Gazeta Sporturilor, a scos în evidență faptul că FCSB, în ciuda războiului cu Armata, este în continuare cea mai iubită echipă de la noi. Mai mult, diferența față de celelalte echipe este una zdrobitoare. Cine ocupă ultimul loc în acest top al suporterilor, dominat de FCSB Concret, 40,9 dintre repondenți au spus că susțin echipa lui Gigi Becali. Pe locul doi s-au clasat Dinamo, care a adunat un procent de 13,7 % dintre sufragii, în timp ce locul trei a revenit celor de la Universitatea Craiova, cu 8,8%. În schimb, pentru CSA Steaua au votat 4,8% dintre repondenți, mai mulți decât cei ai Rapidului (4,7%). CFR Cluj, cu rezultatele bune mai ales din acest an, și-a asigurat locul 4, destul de aproape de podium, cu 7,4%. Ultimul loc i-a revenit echipei lui Adrian Mititelu, FC U Craiova 1948, cu 1,2% dintre sufragii. De altfel, însuși Mititelu a recunoscut că fanii susțin echipa din Liga 1, dar a și spus că aceștia au fost păcăliți și căva cere ajutorul FRF pentru a-și recăpăta numele, după decizia de ultim moment a celor de la FIFA.
Becali stie ca o sa piardă totul, că e pe sfirsite, din cauza asta se comportă aşa !!! Poate mai scoate ceva bani. Nu mai plateste antrenori, jucătoride 17 ani cu 500 lei pe lună, fară cantonamente..... Omul a zis foarte clar acum 2 ani : eu nu mai investesc nimic si mă retrag cînd consider eu ! Arhive Digi tv. Ce e atit de greu sa intelegeţi ? Vă pare rău? Asta e altceva.
Puneti o intrebare de gaga. Steaua, redenumita FCSB, dainuie in prima divizie sub conducerea lui Becali din anul 2003. Mai exista vreo echipa in Divizia A cu o asemenea longevitate care să nu fi retrogradat sau să nu fi trecut prin procedura falimentului? In afara de FCSB eu nu stiu alta. Doar pizma si rautatea va imping să hraniti sperantele unei mase de cititori inciudate ca FCSB nu a trecut si ea prin retrogradarile si falimentele echipelor preferate.
Cati bani a luat pe Man? Putea bine mersi probabil sa ia 3-5 milioane si pe Morutan vara asta... omul e departe de faliment pt ca are jucatori de vandut. Tocmai de-asta nici nu se schimba si merge din rau in mai rau, pt ca banii din transferuri il valideaza si lui ii pasa doar de bani nu de rezultatele sportive... Nu-i pasa daca are sau nu suporteri, echipa are probleme doar daca se dau despagubiri uriase in tribunal... PS: fcsb si csa se bat pe suporteri dar situatia reala este ca 90% dintre fanii Stelei s-au departat complet de fotbalul nostru si nu mai sunt tentati de nimic. Apropo, ce proiect are armata? are?
La intrebarea din sondaj daca mai rezista FCSB la nivel inalt sunt 2 aspecte? Ce inseamna pentru GSP "nivel inalt"? Cupe europene? Probabil ca nu. Campionat? Cel mai probabil ca da, va rezista. Pur si simplu din cauza faptului ca nu avem echipe mai bune in campionat. Cine sa ii surclaseze? Chindia, Arges, Botosani? Numiti 5 echipe pe langa CFR care ar putea baga Fcsb-ul in playout. In iarna defila in campionat, in ultimele etape era aproape de titlul, iar daca intrebi un fcsb-ist iti va explica cum au pierdut tiltlul la egalarea in extremis a CFR-ului. FCSB e manageriata prost, dar nu destul sa o ia spre B sau desfiintare.
Nu stiu cum se va descurca fotbalul nostru daca dispare FC FCSB... Dar merita să incercam!!! Chiar de maine!!!
Spusele tale sunt pline de intelepciune si adevar. Am o singura intrebare: Ce ai spus?!?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.