FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Renunţă Gigi Becali definitiv la Steaua?! „Mi-a zis: «Brandul e mare, nu pot să fac ce vreau eu». El putea să fie în continuare patron”

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 aprilie 2021 09:08 / Actualizat duminica, 04 aprilie 2021 09:34

Victor Pițurcă a analizat disputa dintre FCSB și Clubul Sportiv al Armatei pentru marca, numele și palmaresul Stelei și i-a explicat lui Gigi Becali unde a greșit.

Fost antrenor la formația lui Becali și un apropiat al proiectului CSA Steaua, Pițurcă este de părere că latifundiarul din Pipera a greșit în privința relației cu suporterii și că nu ar mai ifi nteresat de numele „Steaua”.

Victor Pițurcă: „ FCSB e FCSB, Steaua e Steaua!”

„FSCB-ul e FCSB, iar Steaua este Steaua. Ce război? Nu mai e niciun război! Şi în discuţia pe care am avut-o cu el mi-a spus: «Băi, Piţi, eu vorbesc, dar eu sunt mulţumit cu echipa care o am eu. Steaua este altceva, brandul e mare, nu pot să fac ce vreau eu. Aveam probleme, nu eram liniştit».

El putea în continuare să fie patronul Stelei, dar când eşti patronul Stelei e cu totul altceva. Nu mai e echipa ta, e echipa suporterilor! Eu cred că îi este bine lui aşa cum este.

Gigi declară că vrea să joace în Ghencea, că a făcut el, dar eu sunt convins că nu-şi doreşte să joace acolo. Pentru ce să joace când are stadionul mare (n.r- Arena Naţională)? ”, a declarat Victor Pițurcă pentru as.ro.

În România, nu ştiu cu ce echipă aş putea să am un obiectiv. Este Steaua Bucureşti care probabil că va reveni în primul eşalon, atunci vom vedea dacă va fi nevoie de mine, cu siguranţă mă voi implica. Este singurul club unde mă voi implic 
– Victor Pițurcă

VIDEO  Ilie Stan speră ca FCSB și Steaua să fuzioneze: „Nu mai există spiritul Stelei”

Citește mai multe știri despre FCSB - CSA Steaua:

FCSB 2 și CSA Steaua fac din nou rocada în Liga 3! Ce vedete a trimis Becali la meciul cu Tunari

Gigi Becali, atacat de Cornel Dinu după „bătălia stelelor”: „E legat de răutatea care ne caracterizează”

Citește și:
Imagini emoționante după Hermannstadt - Rapid » Cristian Manea, în lacrimi, consolat de coechipieri
Superliga
Imagini emoționante după Hermannstadt - Rapid » Cristian Manea, în lacrimi, consolat de coechipieri
Decizia lui Ilie Bolojan după ce Mihai Neșu a reclamat plata impozitului de 36.000 de euro!
Stiri extrasport
Decizia lui Ilie Bolojan după ce Mihai Neșu a reclamat plata impozitului de 36.000 de euro!
Florin Prunea anunță dezastrul la o echipă de tradiție: „În 10 zile pune lacătul, dispare cu totul”
Liga 2
Florin Prunea anunță dezastrul la o echipă de tradiție: „În 10 zile pune lacătul, dispare cu totul”
Ce l-a surprins pe Costel Gâlcă în Hermannstadt - Rapid: „Adevărul e că nu mă așteptam”
Superliga
Ce l-a surprins pe Costel Gâlcă în Hermannstadt - Rapid: „Adevărul e că nu mă așteptam”
AI-ul Grok nu mai dezbracă decât bărbați
Profit.ro
AI-ul Grok nu mai dezbracă decât bărbați
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (159)
ticbic
ticbic  •  04 Aprilie 2021, 15:46
Postat de bando pe 04 Aprilie 2021, 15:36

Nu știu cine ești, dar ai tot respectul meu! Astăzi ai făcut ravagii printre Talpanisti :)) Gazzaev și Catalynn si-au luat liber azi, cred ca sunt catolici.

Gazaev si Catalynna sunt deja conectati la meciul de diseara, dintre Steaua (eu asa ii zic) si Craiolguta Craiova. Evident, vor fi fanii inraiti ai oltenilor, asa cum au fost de-o viata...:-) La fel, maine, in meciul cainilor cu Cheferul din Cluj, vor fi suporterii inraiti ai cheferistilor... Apoi, in ultima etapa, vor fi fanii infocati ai cainilor, sa nu cumva sa retrogradeze... Asa ceva...?!??? Doamne fereste... te doare mintea!

1126606734039233
Viorel Predosanu  •  04 Aprilie 2021, 11:05

Tema falsa! Discuție inutila! Speculație ieftină mai ales ca sursa este oracolul din Orodel, cel care a lăsat Craiova fără Campiona unei mari iubiri! Atâta timp cât justiția a decis ca marca aparține UM02301, deci unei cazărmi perimate impusa brutal de ocupantul sovietic in 1947, cum sa mai legi, in 2021, numele unei echipe profesioniste, private, respectata in Europa de o relicva a sportului de tip sovietic precum unitatea militară sportiva. Așa ca Steaua se numește acum, vremelnic, FCSB, adică FC Steaua București, pana când România va intra in normalitatea europeană, democratica și va desființa cazărmile sportive ale armatei și miliției ca peste tot in lumea liberă!

ticbic
ticbic  •  04 Aprilie 2021, 17:04
Postat de fairplayromania pe 04 Aprilie 2021, 16:28

Cind Steaua o sa fie in Liga 1 , fcsb o sa fie o tristă amintire. Becali o ştie ! 15 ani din fotbalul românesc ....distrusi. Generatii intregi de fotbalisti au fost distruse in favoarea lui Ianis , Man, Coman etc...

Gresit! Cand CSA Talpan va ajunge in liga I-a, va fi in administrarea unui patron privat gen Becali, rupta de Armata! Altfel, NU SE POATE; asa scrie la lege!!! In plus, patronul ala se va obliga prin contract sa plateasca Armatei anual 3,7 mil de euro (fara TVA) pentru chiria pe marca si pe nume, basca inca vreo 1-1,5 mil de euro pe an chiria pentru stadionul si baza sportiva din Ghencea. Altfel, conform legii si deciziilor "onoratelor instante" din Romania, NU SE POATE!!! E game over, Capisci???

Vezi toate comentariile (159)
Comentează