FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CSU CRAIOVA 2-0

Ordinul dat de Gigi Becali la pauza meciului cu Universitatea Craiova: „L-am trimis pe MM Stoica!”

Gigi Becali a dezvăluit ce ordin a dat la pauza meciului FCSB – CSU Craiova (2-0). +28   FOTO

Articol de - Publicat luni, 08 aprilie 2024 09:54 / Actualizat luni, 08 aprilie 2024 09:54

După o primă repriză excelentă, în care a dominat jocul, a marcat de două ori și a avut mai multe ocazii, FCSB a lăsat-o mai moale în partea secundă, jucând la trecerea timpului. Iar Gigi Becali a dezvăluit că ăsta a fost mesajul pe care l-a dat la pauză.

Elias Charalambous, discuție decisivă cu Gigi Becali: „O să-i dea două milioane!”
FCSB - CSU Craiova 2-0

Gigi Becali, ordin la pauza meciului FCSB – Universitatea Craiova

„Nu doar că am fost în control, ci am avut și multe ocazii. Nu e vorba că am suferit, la pauză am avut un mesaj. I-am zis lui Mihai Stoica să se ducă la vestiare și să spună așa «Bă, 2-0 înseamnă că e câștigat meciul. Avem 2-0 și avem 3 puncte».

Nu iau tot 3 puncte și la 2-0? De ce am nevoie de al treilea gol? Pentru ce am nevoie de pase decisive? Pentru ce am nevoie să joc decisiv, să pierd mingea și să iau gol? Nu am nevoie! La 2-0 am bufnit în plâns, de bucurie și de dragostea pe care o are Hristos pentru mine. Știam că trei goluri nu ne pot da”, a spus Gigi Becali la emisiunea „DigiSport Special”.

În a doua repriză i-am lăsat să paseze în fața noastră. Așa am intrat. Ne-am propus să-i lăsăm să paseze.

– Darius Olaru, mijlocaș FCSB

Nu mai vreau să mă mândresc, că ați văzut ce s-a întâmplat. Am dat declarații și am luat 4 de la Rapid. Nu o să mai spun asta. Dacă Domnul le-a făcut pe toate, cum să mă mândresc? Eu am spus că vom avea o asemenea diferență pentru că mă bazam pe valoare echipei. Pe asta am mizat.

- Gigi Becali

VIDEO. Bucuria jucătorilor de la FCSB după 2-0 cu Universitatea Craiova

Citește mai multe știri despre FCSB – CSU Craiova:

Ofertă în direct pentru un titular de la FCSB: „Ăsta e salariul!”
FCSB - CSU CRAIOVA 2-0
Mihai Rotaru, monument de încordare la „oficială” » Camerele au surprins totul

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”