FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - SEPSI 1-1

video FCU Craiova 1948 - Sepsi Sf. Gheorghe 1-1 » Egal în Bănie, în așteptarea lui Trică

FCU Craiova 1948 - Sepsi Sf. Gheorghe 1-1 FOTO:
facebook.com/FCUniversitateaOFFICIAL
FCU Craiova 1948 - Sepsi Sf. Gheorghe 1-1 FOTO: facebook.com/FCUniversitateaOFFICIAL

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 noiembrie 2021 22:30 / Actualizat sambata, 06 noiembrie 2021 22:37

FCU Craiova 1948 și Sepsi Sf. Gheorghe au remizat, scor 1-1, în etapa #15 din Liga1.

Programul complet al etapei #15

În așteptarea lui Eugen Trică, FCU Craiova s-a prezentat la meciul cu Sepsi cu preparatorul Dan Vasilică pe banca tehnică. Prima repriză nu a adus multe ocazii importante de gol, ambele echipe împărțindu-și perioadele de dominare.

Totuși, în prelungiri covăsnenii au fost aproape de deschiderea scorului, dar portarul Craiovei, Robert Popa a avut un reflex senzațional la lovitura de cap a lui Mitrea, astfel că scorul la pauză a fost 0-0.

Repriza a doua a adus ocaziile

Tot covăsnenii au avut și prima ocazie a reprizei secunde, la șutul din interiorul careului al spaniolului Eder Gonzalez, puțin pe lângă poartă. Oaspeții au continuat atacurile la poarta oltenilor, iar în minutul 50 Cristi Bărbuț își trece în cont o nouă ocazie pentru Sepsi.

Șutul său cu stângul, la colțul lung, trece însă puțin pe lângă bara porții lui Popa. Ocaziile ratate de Sepsi s-au răzbunat și FCU Craiova, la prima situație de gol a reușit să deschidă scorul prin Claudiu Bălan. Găsit în careu excelent de Andrea Compagno cu o deviere, atacantul oltenilor a trimis pe lângă Niczuly iar scorul a devenit 1-0 pentru Craiova.

Doar 6 minute a rezistat avantajul oltenilor. Găsit excelent în careu, Kevin Luckassen a preluat perfect pe piept și a șutat fără nicio șansă pentru Popa. Niciuna dintre echipe nu a reușit golul victoriei, iar meciul s-a terminat la egalitate, 1-1, rezultat ce le ține la același număr de puncte pe cele două formații, 14.

FCU Craiova 1948 - Sepsi Sf. Gheorghe 1-1

FCU Craiova 1948 - Sepsi Sf. Gheorghe: echipele de start

FCU CRAIOVA: 31. Popa - 2. R. Negru, 4. Kovacic, 5. Huyghebaert, 23. Bușu -  77. Asamoah, 8. D. Albu, 30. Van Durmen - 51. Sidibe, 33. Compagno, 9. Bălan
REZERVE: 22. Cobrea, 6. Vl. Achim, , 10. Bauza, 14. Miuțescu, 15. Blidar, 16. Vl. Pop, 17. Raicea, 27. Ondaan, 88. Marquet,
ANTRENOR: Dan Dumitru Vasilică

SEPSI: 33. Niczuly - 88. Dimitrov, 92. Ninaj, 3. B. Mitrea, 20. A. Dumitrescu - 14. Eder, 6. N. Păun, 10. Achahbar - 21. Bărbuț, 42. Luckassen, 11. M. Ștefănescu
REZERVE: 12. Began, 4. Tincu, 15. Ashkovski,  22. N. Tamaș, 23. Chunchukov, 27. Ispas, 27. Aganovic 90. Golofca, 91. Bojic
ANTRENOR: Cristiano Bergodi

• Pe banca oltenilor, după demiterea lui Flavius Stoican, a stat Dan Dumitru Vasilică, preparator fizic care deține licența A. Noul tehnician ales de Mititelu, Eugen Trică, a stat azi pe banca Viitorului Târgu Jiu în Liga 2, 1-3 cu Csikszereda, după care își va rezilia contractul și va semna cu FCU Craiova.
Dan Dumitru Vasilică

Stadion de Fotbal pentru municipiul Craiova
Arbitru: Haţegan Ovidiu (Arad) / A1: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti), A2: Danşa Ciprian Florin (Satu Mare)

EXCLUSIV Mircea Rednic a rezolvat și marea problemă de la Dinamo! Fundașul dreapta a trecut vizita medicală și semnează luni

Probleme mari cu banii în Liga 1: „Nici FRF nu ne ajută! Suntem măcinați”