FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - CSU CRAIOVA

FOTO Momentul ratat de camerele TV » Ce s-a întâmplat după golul marcat Hanca în derby-ul cu FCU Craiova

Sergiu Hanca (30 de ani), mijlocașul celor de la CS Universitatea Craiova, a marcat din penalty în prelungirile primei reprize a derby-ului cu FCU Craiova, apoi a declanșat un mic meleu. +9   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 07 august 2022 22:37 / Actualizat luni, 08 august 2022 12:44

Sergiu Hanca (30 de ani), mijlocașul celor de la CS Universitatea Craiova, a marcat din penalty în prelungirile primei reprize a derby-ului cu FCU Craiova, la scorul de 1-0 pentru formația lui, apoi a declanșat un mic meleu.

FCU Craiova a fost formația mai activă în primele 45 de minute ale derby-ului de pe „Ion Oblemenco”, dar a fost pedepsită din două lovituri de la 11 metri, transformate de Andrei Ivan și de Sergiu Hanca

Soția și cumnata lui Marius Croitoru, în centrul atenției la derby-ul FCU - CS Universitatea
FCU Craiova - CSU Craiova

Conflict după golul marcat de Hanca în FCU - CS Universitatea

Imediat după ce a transformat lovitura de pedeapsă, fostul mijlocaș dinamovist s-a îndreptat spre galeria celor de la FCU Craiova și le-a făcut semn să tacă. A mers și în dreptul unei camere TV și i-a transmis un mesaj soției.