FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - RAPID

FCU Craiova ar fi trebuit să primească penalty în meciul cu Rapid: „Decizie clară” + greșeală și la golul Craiovei

Faza la care FCU Craiova ar fi trebuit să primească penalty / Captură Digi Sport

Articol de GSP - Publicat marti, 01 martie 2022 21:40 / Actualizat marti, 01 martie 2022 21:42

Horațiu Feșnic a greșit flagrant în prima repriză a disputei din Bănie dintre FCU Craiova și Rapid, refuzând un penalty clar oltenilor. În repriza secundă, brigada lui Feșnic a validat în mod eronat golul egalizator al alb-albaștrilor.

În minutul 42, rapidistul Matías Acuna s-a dus cu crampoanele pe glezna lui Claudiu Bălan, toată lumea a văzut penalty, doar Feșnic nu.

Penalty clar”, au concluzionat, la pauză, editorialistul GSP Cristi Geambașu și Helmut Duckadam, prezenți în studioul Digi Sport.

Greșeală și la golul egalizator

Brigada lui Horațiu Feșnic a mai luat o decizie controversată în repriza secundă. Oltenii au egalat în minutul 71, prin Baeten, la capătul unei faze încâlcite. Belgianul a înscris în poarta lui Moldovan după ce mingea ajunsese la el dintr-un ricoșeu fericit. Inițial, s-a fluierat ofsaid, apoi arbitrii au revizuit din mers faza, acordând golul Craiovei. Marea problemă e, însă, alta! Faza din care a rezultat golul a plecat dintr-un ofsaid nesemnalizat în care se afla argentinianul Bauza!

Urmărește AICI toate detaliile de la meciul FCU Craiova - Rapid!

EXCLUSIV FCU Craiova a pierdut două memorii la FIFA! Suma importantă pe care trebuie să o plătească Adrian Mititelu

EXCLUSIV Galeria Rapidului, asmuțită împotriva lui Niculae și Iosif: „Înjurați-i, dacă nu conducem!”

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni