FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - PETROLUL 1-1

Florin Stângă, interviu scurt și la obiect după ce Petrolul a „salvat” un punct în prelungiri: „Astăzi ne-am mulțumit cu puțin”

Florin Stângă (45 de ani), antrenorul de la Petrolul, este de părere că echipa lui nu a făcut un meci în remiza cu Dinamo, scor 1-1, din runda secundă a play-out-ului din Superliga.

Articol de - Publicat luni, 01 aprilie 2024 23:12 / Actualizat luni, 01 aprilie 2024 23:50

Florin Stângă (45 de ani), antrenorul de la Petrolul, este de părere că echipa lui nu a făcut un meci bun în remiza cu Dinamo, scor 1-1, din runda secundă a play-out-ului din Superliga.

Petroliștii au scos un punct, după ce Gicu Grozav a marcat din penalty în prelungirile partidei. După o analiza VAR care a durat aproape 10 minute, „centralul” Horațiu Feșnic a dictat penalty la duelul controversat dintre Musi și Amzăr.

Jucătorul lui Dinamo l-a distrus pe Feșnic: „Să ne lase să ne arbitrăm singuri. A fost penibil”
DINAMO - PETROLUL

La finalul meciului, Florin Stângă a oferit o reacție scurtă. Tehnicianul a spus că echipa lui putea mai mult în acest meci, dar s-a mulțumit cu puțin în prima repriză a meciului de pe „Arcul de Triumf”.

Florin Stângă, după ce Petrolul a remizat cu Dinamo: „Avem jucători valoroși, important este să dea mai mult la fiecare meci”

„Avem jucători valoroși, important este să dea mai mult la fiecare meci și să nu se mulțumim cu puțin. Astăzi, din păcate, în prima repriză ne-am mulțumit cu puțin”, a spus Florin Stângă, pentru Prima Sport.

Întrebat de ratarea uriașă a lui Gicu Grozav, antrenorul a spus: „Gicu (n.r. Grozav) cred că este unul dintre cei mai buni jucători din echipa noastră. Din păcate, și el mai ratează”, a spus Florin Stângă”.

VIDEO. Dinamo - Petrolul. Explozie de bucurie în sala din „Ștefan cel Mare” după golul marcat de De Moura

Mă bucur că am scos un punct, mergem acasă fericiți. M-am trezit cu mingea la picior, am vrut să trag și m-a tras, m-a dezechilibrat. Vă dați seama că din fața porții vreau să dau gol, m-a tras și m-a dezechilibrat. Dinamo a fost o echipă compactă, mă bucur că în repriza a doua am jucat bine și am luat un punct. De mâine muncim în continuare, pregătim următorul meci. Clasamentul e foarte strâns
- Alexandru Musi, Petrolul

Florin Prunea la FCU Craiova? » Anunțul făcut de Adrian Mititelu
FCU CRAIOVA
Gigi Becali a numit noul fundaș dreapta: „Are viteză, forță, poate juca acolo oricând”
FCSB

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”