FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Probleme pentru Toni Petrea » Nu se va putea baza pe vedeta echipei la următorul meci!

Toni Petrea, antrenor FCSB +34   FOTO
Toni Petrea, antrenor FCSB

Articol de GSP - Publicat luni, 01 martie 2021 09:17 / Actualizat luni, 01 martie 2021 09:41

Florinel Coman (22 de ani) a primit cartonașul galben în meciul câștigat de FCSB cu FC Botoșani, scor 2-0, și va rata duelul „roș-albaștrilor” din următoarea rundă, cu Gaz Metan Mediaș.

Lucrurile continuă să meargă prost pentru „perla” lui Gigi Becali, Florinel Coman. Are probleme cu legea în afara terenului și nu strălucește nici în timpul meciurilor. „Aripa” stângă de la FCSB a avut o evoluție mediocră la Botoșani, pentru care a fost notat cu 5 în Gazeta Sporturilor de astăzi. Mai mult, a primit un cartonaș galben în minutul 55, și a ajuns astfel la 4 avertismente în actualul sezon.

Florinel Coman, suspendat la FCSB - Gaz Metan

Asta înseamnă că Florinel va fi suspendat următoarea etapă, când FCSB va primi vizita celor de la Gaz Metan Mediaș.

Suspendarea lui Coman ar putea reprezenta o șansă pentru Ante Vukusic, care va spera să fie aruncat în luptă din primul minut. În absența lui Coman, în banda stângă ar putea apărea Octavian Popescu, iar în dreapta ar putea urca Olimpiu Moruțan, în timp ce căpitanul Florin Tănase ar coborî în linia de mijloc, acolo unde se simte cel mai bine.

În afară de meciul cu FC Botoșani, Coman a mai primit cartonașul galben cu FC Voluntari (2-1), Universitatea Craiova (2-0) și Astra Giurgiu (3-0, în prima etapă).

Florinel Coman nu a mai înscris de 13 meciuri pentru FCSB, dar cota lui de piață rămâne foarte bună: 5,5 milioane de euro pe Transfermarkt.com.

VIDEO. Valeriu Iftime și-a distrus propriul fotbalist, după eșecul cu FCSB: „Face multă figurație! Nu mai e al meu”

Citește mai multe știri despre FC Botoșani - FCSB 0-2:

Mihai Stoica se revoltă! Oficialul FCSB atacă după meciul cu Botoșani: „Răutate sau prostie?”

De ce a ieșit Haruț la pauză » Gigi Becali s-a amuzat copios: „Foarte bine a gândit Petrea!”