FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Fost stelist, tranșant în războiul dintre Becali și Armată: "Asta e adevărata Steaua"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 decembrie 2016 20:03

Fost jucător la Steaua între 1976 și 1984, Florin Marin consideră echipa finanțată de Gigi Becali ca fiind adevărata Steaua, nefiind atras de proiectul celor de la CSA, care au decis înființarea unei noi echipe pe care urmează să o înscrie în Liga a patra începând cu sezonul viitor.  

"Am jucat și la Steaua, am fost acolo nouă ani de zile, îmi pare rău pentru ce se întâmplă. Steaua este cea mai bună echipă din fotbalul românesc, a câștigat Liga Campionilor și pentru mine tot Steaua va rămâne!

Eu cred că Steaua este cea care e  în momentul de față la domnul Becali", a spus antrenorul lui FC Voluntari la TV Digi Sport, la finalul meciului cu ASA din optimile Cupei.

Citește și:
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (30)
giuran
giuran  •  15 Decembrie 2016, 11:48
Postat de timm pe 14 Decembrie 2016, 21:47

E logic sa mearga in liga 4. Pentru ca au vandut dreptul de joc din liga1 la FCSB(Paunescu) in 1999. Nu si palmaresul. Tu spui ca e logic ca palmaresul e a celui care are numele si marca. CSA le are. Dar nu asta e important. Important e ca CSA nu a vandut palmares marca nume in 1999 la FCSB(Paunescu).

Pai cum au vandut dreptul de joc in Liga I, ma gandesc ca poate sa si cumpere un loc, nu ? Adica, daca ei sunt asa sigur ca gasesc un investitor, pot cumpara un loc in Liga 1 (cred ca echipe precum Mures sau Pandurii s-ar bucura ca mai pot face ceva banuti). Pe langa asta, ei sustin sus si tare ca au palmaresul, inseamna ca este mai usor sa gasesti un investitor pentru Steaua, mai ales ca pornesti din Liga 1.

1184184224962831
Marius Bibic  •  15 Decembrie 2016, 10:05

intr-un final se va face lumina si atunci vom vedea unde problema ideea e ca Gigi nu e prost o fi el bandit,escroc dar nu prost,problema este ca armata in loc sa se ocupe de alte probleme vor echipa si cand va bate fratele Ivan la poarta ei cred ca vin cu TSKA Moscova sa o puna de un amical :)))) ei si acum fac trageri cu anticul AK 47 dar vor echipa de fotbal si mai baga si 300 000 sin bugetul tarii .

rikiriki365
rikiriki365  •  15 Decembrie 2016, 07:32

timp de 10-12 ani , nimeni din armata nu spus nimic despre nemernicia savarsita de Becali. cand "priceputul" a inceput sa urle ca face milioane s-au trezit domnii generali ca FCSB nu e Steaua.FCSB e Steaua ca ne place sau nu! daca vor sustinerea mea sa cumpere FCSB si sa continue munca depusa de cei de acolo, succes!

Vezi toate comentariile (30)
Comentează