FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CSU CRAIOVA 0-0

FOTO A lipsit spectacolul în primul meci din play-off » Remiză albă între Astra și CSU Craiova

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 martie 2017 08:59

Campioana en-titre Astra și CSU Craiova au remizat în primul meci din play-off, scor 0-0, iar Astra este la a cincea partidă de pe teren propriu în care nu primește gol.

FINAL  Astra Giurgiu - CSU Craiova 0-0
Click AICI pentru liveTEXT

Prima repriză a fost echilibrată și niciuna dintre cele două formații nu a pus un pericol real la poarta adversă, astfel că tabela a rămas neschimbată la pauză.

În cea de-a doua parte, Astra a fost echipa cu inițiativa în atac, după ce Marius Șumudică a făcut o dublă schimbare la pauză: Oros a intrat în locul lui Lovin, iar Belu a intrat în locul lui Stan.

Cea mai mare ocazie a meciului a fost ratată de giurgiuveni în minutul 59. Budescu a centrat de pe partea stângă în interiorul careului, însă Screciu a intervenit în ultimul moment, iar balonul nu a mai ajuns la Balaure, care ar fi avut de îndeplinit o simplă formalitate.

Cele două echipe sunt în continuare la egalitate în clasament, cu câte 23 de puncte.

Echipele de start:

Astra Giurgiu: Silviu Lung jr. - Al. Stan, Săpunaru, Fabricio, J. Morais - Takayuki, Lovin - Teixeira, Budescu, Balaure - D. Niculae
Rezerve: Iliev - Oros, Buș, Belu, D. Florea, Al. Ioniță II, Nicoară
Antrenor: Marius Șumudică

CSU Craiova: Calancea - Dimitrov, Barthe, Kelici, Bucurică - Screciu, Mateiu, Băluță - Vagenin, A. Ivan, Bancu
Rezerve:Mingote - R. Petre, Măzărache, Fajici, Manea, Vlădoiu, Hreniuc
Antrenor: Gheorghe Mulțescu

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”