Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

LIGA 1    •   VIITORUL - CFR CLUJ

FOTO Dan Petrescu și-a ieșit din minți! Crize de isterie cu Viitorul

Captură TV Telekom Sport

Duminica, 15 Aprilie

Antrenorul lui CFR Cluj, Dan Petrescu, și-a ieșit din minți în minutul 39 al partidei din deplasarea de la Viitorul.

Deși scorul era 2-0 pentru echipa sa, "Bursucul" nu s-a putut abține și a contestat vehement o decizie a lui Istvan Kovacs. Arbitrul a dictat fault în atac al lui Țucudean la portarul Cojocaru, iar Dan Petrescu a luat foc.

A sărit de pe bancă și a dat de 5 ori cu pumnii în teren. Imediat, "centralul" a venit și l-a avertizat că la următoarea reacție de acest gen va fi trimis în tribune.

Imaginile din galeria foto de mai sus surprind reacția exagerată a antrenorului.

Meciul dintre Viitorul și CFR Cluj poate fi urmări AICI!

Comentarii (11 ) Adaugă comentariu

firaldo  •  17 Aprilie 2018, 11:14

Postat de Andrei Dorin pe 16 Aprilie 2018, 17:39

Echipa de cotonogari & simulatori , nu e sancţionatã nici pt faulturi grosolane-Deac nici pt simulãri repetate -Culio-Ţucudean-Omrani . Nici galbene ,nici roşu>Deac. Aştia sunt arbitrii cooperativei ~ eliminã pe nimic la FCSB si închid ochii la cotonogarii de profesie

Haide sa nu exageram ,la meciul FC FCSB - Craiova...Budescu a primit galben iar la 10 minute...la un fault...a dat in minge dupa ce a fluierat arbitrul si chiar l-a injurat pe arbitru,se vede pe reluari,iar arbitrul se uita exact la el,ce spune regulamentul ca se impune cand un jucator injura arbitrul sau da in minge dupa ce a fluiera?Sau faultul lui Man cu talpa pe tibie,fault intentionat.Sau eliminare celui de la Iasi si lovitura aia libera din care FCSB a castigat,CFR este avantajala dar sa nu facem din FCSB o victima ptr ca chiar nu este cazul,amandoua sunt echipa ajutate de arbitrii.Iar FCSB mai are si echipe satelit prin prima liga : noi(Craiova),Astra.

firaldo  •  17 Aprilie 2018, 11:08

Deci Dan Petrescu a avut iesirile astea dezgustatoare la decizii corecte are arbitrului,dar nu am vazut sa protesteze ca arbitrul a dat 3 minute de prelungire...CFR a tras de timp 2 minute iar Kovacs a fluierat finalul mai devreme la o faza care se anunta periculoasa a Viitorului,sa il fi apucat frica pe Kovacs?Dan Petrescu este un antrenor dezgustator.Iar echipa este facuta pe caracterul lui,Culio cerseste lovituri libere la orice adiere a vantului,Deac este un golan extrem de dur ca si toata echipa,o echipa care joaca dur,simuleaza,protesteaza,dar nu joaca nimic,fara ajutorul arbitrilor aveau cel putin 12 pct mai putin.

Florean Andrei  •  16 Aprilie 2018, 17:42

Dan are motivele lui pentru isterie, simte cum ii scapa titlul printre degete!