FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - CFR CLUJ 1-2

VIDEO+FOTO CFR Cluj o învinge pe Viitorul și ia fața FCSB-ului, dar echipa lui Dan Petrescu a avut emoții mari în final

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 aprilie 2018 17:49

CFR Cluj a revenit pe primul loc în play-off, după ce a învins în deplasare pe Viitorul, scor 2-1.

Ardelenii au deschis scorul după doar 11 minute prin Omrani, care a trimis nestingherit din interiorul careului. Trupa lui Dan Petrescu a majorat diferența în minutul 25, când Culio l-a angajat foarte bine pe Deac, iar acesta a înscris.

Viitorul lui Gică Hagi a marcat unicul său gol prin Ianis, care a înscris după ce în prealabil ratase penalty-ul obținut de Gavra.

Clasament

clipboard01

VIITORUL - CFR CLUJ 1-2  VIDEO / TEXT
Au marcat: I. Hagi '85 / Omrani '11, Deac '25

dan
*Dan Petrescu a fost foarte nervos, fiind surprins dând cu pumnii în pământ și comentând la deciziile arbitrului // Captură TV Telekom Sport

Echipele de start:

Viitorul: Cojocaru - Mladen, Ţâru, Hodorogea, De Noouier - Cicâldău, T. Băluţă, Ganea - Ciobanu, Ianis Hagi, Drăguş
Rezerve: Buzbuchi, Ghiţă, Măţan, Casap, Voduţ, Vână, Gavra

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vincius, Boli, Camora - Culio, Hoban, Bordeianu - Deac, Ţucudean, Omrani
Rezerve: Vâtcă, Dokovic, Ioniţă, Mureşan, Rus, Costache, Mailat

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”