FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - SĂGEATA NĂVODARI 5-0

FOTO şi VIDEO Distracţie înaintea duelului cu Schalke » Steaua - Săgeata 5-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 septembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 14 septembrie 2013 23:20

Steaua s-a distrat în Ghencea cu Săgeata Năvodari, scor 5-0. Kapetanos a reuşit o dublă, iar Adrian Cristea a marcat primul gol pentru echipa lui Reghecampf.

Vezi AICI golurile

Roş-albaştrii s-au grăbit să rezolve cît mai rapid meciul. După 4 minute, Piovaccari a reluat pe spate centrarea lui Cristea, iar din capul unui fundaş de la Săgeata mingea s-a înfipt în plasă.

Replica timidă a oaspeţilor a fost răzbunată de Prepeliţă: cap din 6 metri din centrarea lui Latovlevici, 2-0. Piovaccari a trecut pe lîngă gol în două rînduri, iar pe finalul reprizei, Adrian Cristea a înscris primul gol la Steaua.

Fără să mai forţeze, roş-albaştrii au reuşit să puncteze şi în repriza secundă. Kapetanos a revenit cu gol în Ghencea, transformînd penalty-ul obţinut de Ad. Popa. În minutul 82, grecul a reuşit dubla, servit în faţa porţii de Tatu.

Pentru Steaua urmează debutul în grupele Ligii Campionilor, miercuri, cu Schalke.