Alte știri din fotbal
Nuno Campos, blocat de propriul fotbalist: „Am fost informat că este jucătorul lui Dinamo”
0
Florin Maxim, după Corvinul - Dinamo: „Am râs cu băieții. Asta ne-am dorit, asta avem!”
0
De ce simte Raul Opruț că este „un campionat mult mai interesant decât anul trecut”
0
Cătălin Cîrjan a apărut la interviu ca după un eșec
0
Știri din fotbal internațional
Lifestyle
Fosta iubită s-a dezbrăcat și a postat provocator, după ce în patul fotbalistului a apărut o nouă „cucerire”
2
Au semnat actele pentru stadionul de 115 milioane de euro din România: „În sfârșit!”
9
Prinși în «ofsaid» » Internaţionalul n-a mai putut ascunde relația cu Valentina: „Ești în patul lui!”
4
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
1
A fost găsit mormântul lui Iisus Hristos după 2.000 de ani? Arheologii ...
Libertatea
Comunismul în miniatură din „Operațiunea Monstrul“. Cum a trecut comedia cu ...
Adevărul
De față cu Mitică Dragomir, talentul uitat al Diviziei A a fost premiat pe ...
GSP SPECIAL
Podul Calicilor peste Dâmbovița, reconstruit după aproape 100 de ani. ...
Libertatea
Steaua ESTE UN BRAND. El se va VINDE si DIN LIGA A II-a. Jurnalistii NU vor ramane fara obiectul muncii. - ASTEPTAM DNA sa-l barbiereasca in primul rand pe MITICA / RDS.
ro_army Ultimul campionat castigat de Dinamo a fost o lectie de fotbal predatat tuturor rivalilor. Dinamo a batut tot. Diferenta dintre sezonul castigat de Steaua acum, si Dinamo in 2007 este ca Dinamo a avut ca rivale doua echipe foarte puternice: Steaua cu toata echipa semifinalista in Uefa ( 1-0,4-2) si Rapid (3-1 parca si 4-1 in retur). In plus, Dinamo nu a obtinut nici macar un penalty pe tot parcursul sezonului, si nu de putine ori a castigat meciuri cu arbitraje foarte potrivnice (un exemplu oarecare partida de la Iasi)
continuare... tului lui Stefan Andrei. Cat despre tine, trai si trebui se scriu cu un singur "i", deci ma indoiesc ca ai habar de vreun detaliu din regimul comunist in Romania. Cum poti sa acuzi ceva, daca nu cunosti?
radu.de.la.faru Eu am impresia ca "nu ai toti boii acasa". Cum poti sa vorbesti tu de steaua si dinamo ca fiind niste echipe comuniste cand Farul Constanta este rezultatul fuziunii dintre echipele, "celebre" de altfel,Dezrobirea si locomotiva PCA. In cazul in care te intrebai de unde vine Dezrobirea,desi ma indoiesc profund, poate iti spune ceva sintagma "dezrobirea de sub jugul fascist". Cu exceptia echipelor Venus, Ripenisa si Chinezul Timisoara, toate cele ramase in prima liga, au fost rezultatul sau au cochetat in anumite momente cu regimul comunist. Inclusiv Rapid (regimul Gheorghiu Dej si mai devreme) si Universiatatea Craiova (mai ales in timpul manda
gresesti grav.Pai ce Serie A trebuia sa se desfiinteze ca nu mai era Juventus ? Sunt curios daca se desfiinta Dinamo ce parere aveai,ca in privinta Rapidului am vazut ce pareri aveti majoritatea dintre stelisti.N-ai cum sa desfiintezi un campionat pentru ca n-ar mai fi Steaua.Fotbalul romanesc nu inseamna doar Steaua.Poate doar pentru voi
STEAUA plus DINAMO egal COMUNISM si CEAUSESCU
ce vorbesti ???, campionatul va traii si dupa voi, VOI ATI FOST SI SUNTETI O PATA NEAGRA din ISTORIA campionatului romanesc, SI DINAMO LA FEL...prietenii stiu de ce :))), ar trebuii sa se scrie o carte despre voi ; DECADEREA ULTIMELOR DOUA ECHIPE COMUNISTE
desfiintati campionatul- daca steaua nu E atunci nimic nu E. DESFIINTATI CAMPIONATUL
esti mai prost decat prevede legea !
Da respect intre suporteri. Si in WW2 exista respect intre soldatii germani si cei aliati.... Exista asa zisa lege nescrisa ...Ma refer strict la armata germana Wermaht si aliati...nu la SS-siti. Bine eu doar am dar un exemplu. Da, ar trebuii sa existe acest respect. Insa cu useri de carton ca alpin si regheblat...care umplu site-ul cu postari de arierati mintali, nu ai cum sa cer acest lucru.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.