FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - DINAMO 1-1

FOTO + VIDEO FC Botoșani - Dinamo 1-1 » "Cîinii" ajung la șase egaluri din șase în meciurile din deplasare

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 septembrie 2015 22:51

FC Botoșani și Dinamo au terminat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 11-a.

Vezi aici meciul liveTEXT

FC Botoșani - Dinamo 1-1 (Cabrera 26'/ Essombe 45+2') - VIDEO

Dinamo a început bine meciul și alb-roșii au dat impresia că nu suferă din cauza absențelor lui Filip, Matei, Feussi și Gnohere.

Cu toate acestea, Botoșani a fost cea care a deschis scorul. Cabrera a primit o pasă excelentă în mijlocul careului, l-a driblat cu ușurință pe Fai și a marcat cu un șut din șapte metri.

Scorul la pauză a fost 1-1, după ce Marcel Essombe a egalat în al doilea minut de prelungiri. Atacantul a pătruns excelent în careu și a marcat cu un șut de la 10 metri.

În a doua parte, ambele echipe au căutat golul victoriei, dar nu au putut să marcheze, iar meciul s-a încheiat la egalitate.

După acest rezultat, Dinamo acumulează 18 puncte și rămîne pe locul patru, iar Botoșani are opt puncte și rămîne pe locul 12.

Echipele de start:

FC Botoșani: Iliev – Dimitrov, A. Cordoș (cpt) (R.Costin 33'), Plămadă, Patache- Vașvari, Cucu - Cabrera, Martinus, Fulop (Hadnagy 61') - Batin
Rezerve: Pleșca,Bordeianu, D. Roman, Ivanovici, Brata

Dinamo: Cerniauskas - Fai, Marc(cpt.), Mevlja, Ghomsi - Șerban (Moldoveanu 52'), Anton - Rotariu, Palici, Gavrilă (P.Petre 67') - Essombe (Pujlici 46')
Rezerve: I. Popescu, Corbu,  Nedelcearu, Tîrcoveanu

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședința s-a încheiat! Cristiano Bergodi a plecat OFICIAL de la Rapid: „Mulțumim pentru momentele frumoase”