Alte știri din fotbal
Dinamo - Universitatea Craiova, derby pe Arena Națională » Echipele de start + Ultimele estimări privind asistența
21
Mormântul lui Ilie Balaci, vandalizat! „A venit poliţia criminalistică. Era sânge pe cruce”
1
Oficialii clubului s-au folosit de AI pentru a-l parodia pe Răzvan Burleanu: comparația cu Nicolae Ceaușescu
3
Turcii au numit fotbalistul de care se tem cel mai tare înaintea barajului cu România
5
Știri din fotbal internațional
Cu berea și trabucul la flash-interviu » Internaționalul a făcut spectacol după ce a promovat: „Sunt cine sunt”
1
A căzut recordul lui Leo Messi din Liga Campionilor!
0
Rosenior a identificat „cârtița” responsabilă de scurgerea informațiilor de la Chelsea
0
Starul lui Real Madrid s-a despărțit de iubita-fotomodel
0
Lifestyle
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
3
Fosta gimnastă a dat lovitura după retragere: „O să apar la TV! Întotdeauna mi-am dorit asta”
0
Noul stadion național, aflat la 32 km de capitală, prinde contur » Cele mai noi imagini de pe șantierul arenei de 400 de milioane de euro
6
Taxa pe apă care va scumpi pastilele: Simona Cocoș avertizează că românii ...
Libertatea
Doi cunoscuți interlopi, puși la punct de instanță după ce au amenințat o ...
Adevărul
Uluitor: căpitanul Africii de Sud a venit să dea probe de joc în liga ...
GSP SPECIAL
Închisoare cu executare pentru un bărbat care „și-a făcut cadou” un iPhone ...
Libertatea
Cea mai impotenta natie din Europa. In Romania au construit strainii si despotii. Ne-a binecuvantat Dumnezeu cu resurse de toate soiurile si noi ne batem joc. Altii construiesc in desert, pe stanca, in ocean, noi nu suntem in stare nici sa facem o centura ocolitoare pentru Bucuresti in 28 de ani! Nu stiu cum de ne mai suporta Dumnezeu!
Nu stiu daca astea fac parte din codul nostru genetic, dar cu siguranta au ajuns sa faca parte din cultura noastra. Daca te uiti la ce este apreciat de catre mase, si la ce se promoveaza, sub pretextul ca asta se cauta si se vinde, iti dai seama ca ne paste colapsul mai devreme decit ne asteptam. Nu mai exista valori morale, educatia este distrusa sistematic, avem tineri care nu stiu sa scrie macar decent, tineri care nu vor sa munceasca si vor bogatii prin orice metode rapide dar si ilegale. Tineri care scuipa pe tara asta din orice pozitie si pentru orice fleac, nu mai spun de spirit national, lucrul asta deja e luat la misto. Oamenii decenti se izoleaza in fata mizeriei si mirlaniei, asta daca nu cumva au ales sa plece si sa-si refaca viata in alte parti. Ma tem ca e totul pierdut, si e pierdut pentru ca am acceptat toate astea ca fiind ceva normal si cotidian.
Lacomie, rautate si prostie, astea trei combinate, au distrus tara asta, am ajuns sa cred ca astea definesc natia noastra, in general vorbind. Se da vina pe clasa politica, apoi ti se spune sec: daca ai fost si tu la putere, la fel ai fi facut. Tara asta va disparea in maxim 100 de ani, deja cancerul avanseaza cu repeziciune.
Desi se discuta de ani de zile de situatie, nici un reporter nu a reusit sa sa publice contractul de asociere dintre CS Dinamo si N Badea. Speculatii se fac. Dar, prin faptul ca sunt parti ale contractului de asociere, CS Dinamo este client al societatii lui Badea, avand obligatii si DREPTURI. Proprietatea fiind a CS Dinamo, neobtinerea DREPTURILOR avute de aceasta din contractul de asociere in integralitate, si este greu de crezut ca dintre debitori, prin insolventa clubul CS Dinamo va f platit prioritar. Fara alte speculatii, statul trebuie sa arate ca este un stat puternic, care poate sa indeplineasca atributiile care i-au fost incredintate, sa impuna respect si corectitudine mediului de afaceri, daca nu vrea sa dispara din lipsa de fonduri. Altfel toti bijnitarii care vindeau bilete de cinema pe vremea lui Ceausescu, vor spune ca statul e un administrator slab.....
Poti sa-ti aduci aminte ultima oara cind ai citit ceva pozitiv despre Dinamo in fituica asta?
cata tristete se vede in modul de redactare si exprimare al ziaristilor gsp la aflarea vestii ca oricum se face stadion in complexul dinamo...bai fratilor poate nu ati stiut, dar v-ati becalizat cu totii !
se gasesc terenuri peste tot in romania ..chiar literatu are terenuri .dar sa sa poata cni sa renoveze ceva trebuie sa existe acel ceva ..mogosoaia e a frf-ului ,are inchiriate birourile acolo fcsb ..fcsb nu are nimic decat baza de la berceni..si cni nu poate sa construiasca ceva pt un privat ..stadionul dinamo este al ministerului d einterne nu a lui negoita ..
Oricine a vazut tarlaua cu pricina pe viu isi da seama ca nu se poate acolo. Ma mir ca Mutu & co au marsat pe ideea asta, cred ca e mai degraba o perdea de fum, ori tintita spre Badea ori spre publicul necunoscator. Nu se va construi in veci ceva atat de mare in fundatura aia, nu-si asuma nimeni riscurile!
Aprostole, ai uitat să spui că acest velodrom are vreo 70 de ani și e....singurul din Romania ! Ai auzit vreodatăde Romascanu, Căruțașu... pseudoziaristule ? Ce, nu te mai ia Dinamo în cantonamente să iti pui burdihanu la cale ! Așa proceda și Grădinescu și a dispărut !
Foarte artistic filmulețul. Mai ales scena în care autorul fuge către păsări pentru a crea un cadru de basm, de a da culoare acestui peisaj nemaiîntâlnit, mirific :))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.