FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA - VIITORUL 1-1

Articol de GSP - Publicat luni, 30 iulie 2018 22:23

Andrei Marc, 25 de ani, fundașul Concordiei, a fost erou în prima repriză a partidei pe care echipa sa a terminat-o la egalitate cu Viitorul, 1-1.

Fostul fundaș al lui Dinamo a deschis scorul în minutul 32. A trecut de doi fundași ai oaspeților și a finalizat superb, cu un șut în vinclu de la 25 de metri.

După gol, Marc a fost surprins având o reacție de uimire față de propria-i operă. A gesticulat amuzat către banca de rezerve, iar apoi a mulțumit Divinității.

Marc și-a continuat evoluția bună, iar în minutul 40 a respins miraculos de pe linia porții șutul lui Voduț.

Vezi AICI cronica partidei Chiajna - Viitorul 1-1