Comentarii (60)
George Moise  •  04 Noiembrie 2019, 14:13

1-2 scor final.

mosh_gerilla.1948  •  04 Noiembrie 2019, 12:57

Ce nu înțeleg eu (de fapt, n-am înțeles niciodată) e concluzia unora că noi, dinamoviștii, vezi Doamne, am urî U. Craiova! Realitatea e că acest sentiment aparține, în mod unilateral, celor care susțin respectiva echipă din orașul Craiova. Ura noastră care, ce-i drept, există (multiplicată / amplificată de„n” ori) se îndreaptă către o cu totul și cu totul altă echipă. Chiar nu ne permitem să risipim vreun dram din această ură pe alții !!

ovidiu.blatistu  •  04 Noiembrie 2019, 17:20
Postat de Stefan Nica pe 04 Noiembrie 2019, 15:44

Nu poate exista o veche rivalitate între Dinamo București și o clonă din Craiova.

De la mogosOAIA vrei sa zici...

Stefan Nica  •  04 Noiembrie 2019, 15:44

Nu poate exista o veche rivalitate între Dinamo București și o clonă din Craiova.

blatistu49  •  04 Noiembrie 2019, 14:29

respect Dinamoo mereu impotriva clonei FCSB u grupare fara baza sportiva fara suporteri adevarati doar niste ..

j0k3r  •  04 Noiembrie 2019, 13:45
Postat de mariuss72 pe 04 Noiembrie 2019, 13:11

Ti-ai raspuns singur la intrebare, deci Uefa n-a dat curs *** lpf/frf. Si daca vorbim de moralitate, la noi s-a facut japca in timpul comunismului, la voi inca se face in zilele noastre, si e japca pe bani publici in judetul cu cei mai multi asistati social.

ba, tu ai probleme grave de gandire. pai patronul vostru e un parazit al statului. si el si frate-su. tu esti normal? vorbesti numai si numai prostii. ce ati patit voi pe vremea lui ceasca? eu imi amintesc ca luati cu forta ce jucatori doreati si castigati campionate, cu japca, pe banda rulanta.

Eugen Pan  •  04 Noiembrie 2019, 13:24
Postat de robotzel pe 04 Noiembrie 2019, 13:19

Voi sa taceti. Asemeni csa sunteti doar o clona. Prin instante si decizii de partid au aparut clone ale echipelor de traditie. Voi nu sunteti adevarata universitate.

BAI clona machedona,noi CS UNIVERSITATEA CRAIOVA am revenit printr-o societate noua..DAR REAFILIATA!Brandul Universitatii Craiova este acum al cetatenilor orasului Craiova si niciun investitor /patron nu-l va mai putea avea in proprietate decat in gestionare..asta nu intelegeti voi!

cpt.ahab  •  04 Noiembrie 2019, 13:23
Postat de mosh_gerilla.1948 pe 04 Noiembrie 2019, 12:57

Ce nu înțeleg eu (de fapt, n-am înțeles niciodată) e concluzia unora că noi, dinamoviștii, vezi Doamne, am urî U. Craiova! Realitatea e că acest sentiment aparține, în mod unilateral, celor care susțin respectiva echipă din orașul Craiova. Ura noastră care, ce-i drept, există (multiplicată / amplificată de„n” ori) se îndreaptă către o cu totul și cu totul altă echipă. Chiar nu ne permitem să risipim vreun dram din această ură pe alții !!

:)))) Corect!

Eugen Pan  •  04 Noiembrie 2019, 13:15

Dinamovistii/beizedelele militenilor inca in viata vorbesc de infiintare si echipa de partid :)))))) vai mama mea ce aud!astia care au ca patron un lider PSDist si o istorie rusinoasa stalinista tortionara;MILITIA SECURITATEA CEAUSESCU!

univ_craiova1  •  04 Noiembrie 2019, 13:04
Postat de mosh_gerilla.1948 pe 04 Noiembrie 2019, 12:57

Ce nu înțeleg eu (de fapt, n-am înțeles niciodată) e concluzia unora că noi, dinamoviștii, vezi Doamne, am urî U. Craiova! Realitatea e că acest sentiment aparține, în mod unilateral, celor care susțin respectiva echipă din orașul Craiova. Ura noastră care, ce-i drept, există (multiplicată / amplificată de„n” ori) se îndreaptă către o cu totul și cu totul altă echipă. Chiar nu ne permitem să risipim vreun dram din această ură pe alții !!

Universitatea Craiova e doar una și aia e în liga 1! Voi și *** al lui mititelu sunteți prieteni nu va mai urâți! Am văzut când va pupați reciproc! Un alt real motiv pentru care FC calu din liga 3 nu e stiinta!! Cat despre voi care ați fost protejați ani la rand de mafie a fost bine aaa? Sa nu uitam ca atunci când ați fost în insolventa ați ieșit la limita deși FRF trebuia sa va bage în liga 3!! Universitatea Craiova a murit și a renăscut legal în liga 2! Restul e can can cuțu-l pupi!