FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO 1-3

GAZ METAN - DINAMO. Fanii au păreri împărțite după prima victorie din „era Contra”: „Totul e la întâmplare” vs „Două mari plusuri”

Articol de GSP - Publicat luni, 21 septembrie 2020 22:10 / Actualizat luni, 21 septembrie 2020 23:13

Dinamo, aflată la al treilea meci de la instalarea lui Cosmin Contra, n-a impresionat nici în prima repriză a partidei de la Mediaș. După 45 de minute, cele două echipe s-au aflat la egalitate, 0-0, dar roș-albii au tranșat partida după pauză și s-au impus cu 3-1

Dacă ar fi să ne raportăm după opiniile din spațiul online, fanii „câinilor” par să-și fi pierdut deja răbdarea cu proiectul gândit de Contra și Pablo Cortacero. Pe rețelele de socializare, dar și la secțiunea de comentarii de pe GSP.ro, suporterii dinamoviști au avut câteva replici dure după jocul prestat de Dinamo în prima repriză de la Mediaș.

O prima repriza la fel de slaba ca prima din meciul cu Botosani..la fel, zero ocazii...Sa vedem daca se repeta repriza secunda, una foarte buna. E clar, mai avem nevoie de transferuri..cel putin inca 3 ..atacant, mijlocas central. Astept doua schimbari la pauza, Borja Valle la Borcea si Fabrinni la Rauta, sa jucam cu un singur mij defensiv, Gol ! Gazul este de batut, nici ei nu joaca mare lucru!” -  mario_rdfe, pe gsp.ro

Iar nu am dat niciun sut pe poartă ! Totul e la intamplare in fata porții adverse , parca sunt adunati acum in curtea școlii . Contra e zero!” - Marius Cristian, pe gsp.ro

Răuță, grigore, borcea, pulijici, praf. Contra lipsă de reacție. Trebuia să schimbe. Ăștia au distrus 3 campionate, nu mai merită nicio șansă. Petarde de români - Serge Sand, pe gsp.ro

Nasol meci iti aminteste de nationala de pe vremea lui Contra” - klaus, pe gsp.ro

Eu când am spus că acest Contra NU ESTE ANTRENOR au sărit mulți în apărarea lui. Vi se pare ceva schimbat în joc ? Parcă aleargă legați de picioare si cu un elastic legat din spate. Nici o acțiune în forță, nimic, nimic !!!!! Contra nu este antrenor, nu pune preț pe forță si viteză. Stau ai noștri ca momâile si așteaptă ceva dar după meci si spune că încă nu sunt omogenizați. Țineți minte ce spun CONTRA NE INGROAPĂ !!! Veți vedea” - Ciprian Teslaru, pe Facebook-ul oficial al lui Dinamo

Am fost cu 2 jucători in minus, Borcea si Rauta. Pe Nemec nu il pensionati inca” - Mihai Ionescu, pe Facebook-ul oficial al lui Dinamo

Sa se duca Contra cu Grigore cu tot. M am saturat eu deja de bataia de joc la care este supus Ehmann” - Deian Iovanovici, pe Facebook-ul oficial al lui Dinamo

Au revenit la sentimente mai bune după pauză

Jocul solid reușit de Dinamo în repriza secundă, în care a înscris de trei ori, i-a mai „îndulcit” pe suporterii „câinilor”, care au găsit și cuvinte de laudă pentru trupa lui Contra.

Doua mari plusuri ptr Contra ..si cu Botosani si cu Gaz, a stiut ce sa schimbe ptr a juca cu totul altceva in reprizele secunde ! Bine, si intrarile lui Borja Valle au schimbat de fiecare data jocul..insa cred ca spaniolul o sa aiba o mare problema, imediat este luat in primire si faultat de adversari...!” - mario_rdfe, pe gsp.ro

Frumos din partea lui Contra ca i-a dat credit lui Borcea cu regula under 21 . Am jucat frumos si sa o tinem tot asa !! Hai Dinamo” - Emilian Sorlea, pe Facebook-ul oficial al lui Dinamo

A jucat bine toata echipa siguranta cea ce de mult nu am mai vazut la noi, rauta e schimbat total joaca de la meci la meci mai bine, de borja n-am cuvinte: e jucator- Edy Ciucur, pe Facebook-ul oficial al lui Dinamo

Începem să semănăm a echipă, chiar și prin prisma faptului că adversarii ajung mai greu la poarta noastră! Și, nu mai spuneți că jucătorii aduși sunt de mâna a doua, pentru că nu sunt... - Lulu Stoica, pe Facebook-ul oficial al lui Dinamo