FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO

Evoluție stelară în Gaz Metan - Dinamo! Deaconu i-a îngenuncheat pe „câini”

Ronaldo Deaconu (23 de ani, mijlocaș ofensiv) a făcut o primă repriză de senzație în Gaz Metan - Dinamo!

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 aprilie 2021 21:40 / Actualizat vineri, 23 aprilie 2021 22:04

Urmărește AICI desfășurarea meciului Gaz Metan - Dinamo

Deaconu, cu două pase decisive și un gol pentru gazde, a fost, fără niciun dubiu, cel mai bun om al primei reprize de la Mediaș. A fost înlocuit în minutul 58, când tehnicianul Mihai Teja a decis să închidă jocul.

Arbitraj HORROR în Gaz Metan - Dinamo! Arbitrul n-a văzut TREI penalty-uri și a dat un ROȘU aiurea
Gaz Metan - Dinamo

Ronaldo Deaconu a strălucit în Gaz Metan - Dinamo:

• min. 14: Deaconu a găsit un spațiu liber pentru a-i pasa, cu boltă, lui Morar pe poziție viitoare. Atacantul a deschis scorul;
  • min. 29: La mijlocul primului act, Ronaldo l-a driblat cu ușurință pe Răuță și l-a servit ideal în adâncime pe Valente, iar portughezul a majorat avantajul gazdelor;
  • min. 39: Evoluția și-a desăvârșit-o înainte de pauză. A cerut mingea, ca de obicei, între linii, și-a făcut balonul pe stângul și l-a învins pe Kongshavn cu un trasor plasat perfect de la 20 de metri.