FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - CLINCENI 1-1

video Gaz Metan Mediaș - Academica Clinceni 1-1 » Ilfovenii au salvat dramatic un punct

Gaz Metan Mediaș - Academica Clinceni 1-1, în etapa #14, live FOTO: facebook.com/GazMetanMediasOficial

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 octombrie 2021 16:53 / Actualizat luni, 01 mai 2023 16:43

Gaz Metan a remizat cu Academica Clinceni, 1-1, în etapa a 14-a din Liga 1.

Vezi AICI programul etapei #14

Ilfovenii au avut primele șanse de a marcat prin Omoh, care a șutat de două ori pe lângă poartă, în minutele 28 și 41. În finalul primei reprize, minutul 42, Deaconu a amenințat poarta Academicii, dar a șutat slab, pe mijloc.

Gaz Metan și Academica Clinceni, egal dramatic în Liga 1

Gazdele au spart gheața în minutul 71. Abia intrat pe teren, Irobiso a marcat cu mult noroc. Acesta a intrat în careu, a șutat slab, dar mingea respinsă de Ureche l-a lovit și a ricoșat în plasă.

Imediat, Academica a ratat șansa egalării prin Cascini, care a reluat puțin pe lângă poartă din careu. Gaz Metan putea să-și mărească avantajul în minutul 90, dar Irobiso a tratat superficial un contraatac în superioritate numerică.

În minutul 90+2. Cascini și-a luat revanșa după ratare. Acesta a marcat cu capul, din careu, și a adus un punct echipei sale.

După acest egal, Gaz Metan e pe 12, cu 12 puncte. De partea cealaltă,  Academica Clinceni rămâne ultima în Liga 1, cu 4 puncte.

Gaz Metan Mediaș - Academica Clinceni 1-1

Gaz Metan Mediaș - Academica Clinceni, echipe de start

Gaz Metan: Vâlceanu - Moura, Matricardi, Yuri, Trif – Alceus, Santos – Șteau, Deaconu, Grădinaru – Sarr
Rezerve: Buzbuchi, Dobrescu, Horj, Filip, Izata, Chamed, Gașpar, Morar, Irobiso
Antrenor: Ilie Poenaru

Academica Clinceni: Ureche – Pashov, Bilali, Patriche, Pârvulescu – Moulin, Cascini – Ion, Chandrov, De Amorim – Omoh
Rezerve: Păun, Gardoș, Gavra, Vanzo, Vellios, Ventura, Cioiu, Dumitrache, Holzamnn
Antrenor: Ionuț Chirilă

Stadion: Gaz Metan (Mediaş)
Arbitru: Dima Iulian (Bucureşti) / A1: Necula Mihaita (Bucureşti), A2: Filip Alexandru (Constanţa)

Cele două situații în care Farul - FCSB va fi 3-0 la „masa verde” » Iată ce spune regulamentul!

Hagi l-a salvat! » S-a prăbușit la FCSB, dar e gata s-o ia de la capăt: „E o soluție pentru națională”