FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - DINAMO 3-0

Gest superb al fanilor Stelei pentru Giedrius Arlauskis » Ultraşii din peluză îi dau de gîndit portarului lituanian :D

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 01 noiembrie 2014 22:42

Giedrius Arlauskis este poate cel mai bun om al Stelei din acest sezon. Lituanianul a avut evoluţii foarte lăudate, indiferent de ce adversar a avut în faţă.

Şi aseară, portarul Stelei a făcut un meci mare, chiar dacă în a doua repriză a fost atacat de două ori de fanii lui Dinamo cu petarde. Arlauskis a răspuns pe teren, unde a păstrat poarta intactă.

Lituanianul a devenit unul dintre preferaţii suporterilor Stelei, iar la finalul meciului a fost chemat în faţa galeriei, iar după ce a fost aplaudat, a fost ridicat în peluză, unde fanii l-au purtat pe braţe minute în şir.

Acest gest a fost făcut probabil pentru a-l determina pe Arlauskis să îşi prelungească înţelegerea cu Steaua, care îi va expira la finalul sezonului.

Steaua a învins-o pe Dinamo pe teren propriu, scor 3-0.