Alte știri din fotbal
Rapid a mai transferat un jucător de la rivala din play-off » Internaționalul român a ajuns deja în cantonamentul din Austria
2
Teodora Nicoară pleacă din Turcia și semnează cu o echipă de Champions League
1
Dan Șucu, discurs-manifest la lansarea echipamentelor Rapidului: „Visez la ziua în care România va avea asta”
1
Gigi Becali a anunțat un nou transfer la FCSB: „Îl aduc pe bani mulți”
7
Știri din fotbal internațional
SUA - Belgia, în optimile Campionatului Mondial » Două goluri în 120 de secunde
0
Selecționerul Portugaliei confirmă despărțirea: „Este sfârșitul unui ciclu”
0
„Nu urmăresc recordurile, ele mă urmăresc pe mine” » Cristiano Ronaldo, după eliminarea de la Mondial: „Portugalia nu câștigase nimic înainte”
0
Roberto Martinez, OUT de la naționala Portugaliei! Lusitanii i-au găsit deja înlocuitor
0
Lifestyle
A luat pauză de la fotbal! Unde s-a refugiat cea mai sexy fană din Superliga: „Îți taie respirația!”
2
Leo Messi a întâlnit-o din nou pe presupusa amantă și n-a ezitat s-o îmbrățișeze: „Când mă uit la tine...”
2
Blonda jurnalistă și „decarul” » Detalii de la nunta anului în Bănie: „Mai facem una! Au venit din foarte multe țări să ne fie alături”
0
Kebab Arena! În absența fotbalului, turcii au pus stăpânire pe cel mai mare stadion al României
3
Condiția pusă de Grindeanu lui Bolojan pentru a începe negocierile privind ...
Libertatea
„Ne faceți un bine!” Anca Alexandrescu, reacție după ce a pierdut jumătate ...
Adevărul
Și caii se dopează, nu-i așa? Scandal imens pe hipodromul de la Ploiești: ...
GSP SPECIAL
Carina Giorgiu, balerina de 16 ani care a cucerit Opera din Paris: este ...
Libertatea
INCOMPETENTA,ăsta este cuvântul potrivit.
Există o singură soluție pentru Becali, pe care, datorită unor urme de omenie pe care le mai am, nu i-o doresc. Omul nu se va mai schimba în bine, doar în rău. Vârsta și degradarea psihică își fac treaba, iar ambele doar cresc. Tot ce se petrece la echipă are un singur scop, să arate că toate meritele sunt ale lui, eventual ale divinității, restul nu pot decât eventual să greșească. Cu toate că în ultimul timp înfrângerile sunt tot “meritul” său, că pe el a vrut să-l pedepsească. Cred că ar fi interesantă o analiză făcută de un psiholog, apoi una a unui psihiatru, ar rezulta ceva spectaculos. MM băiat inteligent s-a prins, nu iese, nu vorbește, nu propune, nu face, încasează, precum Argăseală. Până și pe timpul petrecut de Duckadam la Digi a devenit omu’ invidios și l-a dat afară. Narcis a plecat că îl lăudau toți. E în stare să piardă campionate doar ca să arate că transferurile propuse de “specialiști” nu sunt bune, vezi Stoian, Planic, Vână, Belu, probabil Petre și mulți alții. Acum a găsit chestia cu pregătirea fizică, dar cred că îl aduce pe Neubert să-l facă de râs. Cum a făcut deja cu Reghe. Prea toți spun că ei au creat echipa care a dominat campionatul și a intrat în grupele CL. Cum așa ceva! Doar el, și eventual cel de sus, pot face ceva. Prin urmare, daca cineva vrea să plece Vintilă ar trebui să înceapă să-l laude puternic, că nu rezistă până-n august.
Nu-l mai plangeti !! Fcsb este jucaria lui si face ce vrea cu banii lui. Cumpara jucatorii care i se par lui ca s-ar potrivi pentru echipa sa, face tactica echipei, stabileste primul 11 si face toata schimbarile !! Atata poate el !! Nu are nevoie de vreun antrenor special, ci de unul care sa-i execute ordinele !! In afara de Olaroiu, Zenga si partial Galca, toti au executat ordinele stapanului !! Isi merita soarta !!
Și ce, la kvsc joacă? Și dacă tot ai pomenit de ei, de explozia carierei lui Pascanu, Mailat, Butean, Chipciu ce zici?
Aproape corect articolul. Gigi a făcut din echipă jucăria preferată. Un instrument de a-și gâdila orgoliul nemăsurat. Dorește să decidă el totul, frustrarea tipică a celui cu complex de inferioritate. Trebuie precizat, însă, că și Reghe și Lăcătuș și Gâlcă, Bergodi și Stan erau antrenori noname. Și Reghe și Gâlcă au câștigat campionatul în ani în care aproape au concurat singuri, fără contracandidat serios... Mă tem că e doar un articol menit să pregătească terenul pentru revenirea lui Reghe, proaspăt ieșit pe locul 7 la arabi. Față de Vintilă, Reghecampf e antrenor, dar nu e cazul să fie văzut ca un salvator....
Desigur, o sa-l rugam pe nea Jiji sa ceara sfatul celor 3 salariati (consilieri?) GSP-isti, specializati in bagatul batului prin gard, atunci cand va pune urmatorul antrenor! Ati inceput deja presiunile? Nu e prea devreme cumva, domnilor Craitoiu, Udrea si Raureanu? Il vreti pe Boloni, nu-i asa? De-aia faceti atatea valuri? Deci, pana la urma va intereseaza FCSB! Asta e o stire, eu credeam ca vreti s-o ingropati, cand colo voi vreti sa traiasca. Dar nu oricum, ci numai cum vreti voi.
Ce e așa greu de înțeles că Becali e un copil răsfățat,mai ceva decât d-l Goe !Sunt în joc banii lui,așa că el poate face ce vrea,ca un copil distruge absolut tot.Cea mai clară dovadă este Cristi Manea,dacă nu pleca la CFR, se lăsa de fotbal.
Daca tot e criza in sistemul sanitar, in lipsa tratamentului, va tin astia in frau cu articole despre becali. Doar asa nu mai rupeti gratiile..:::))
Becali credea ca rezolva totul legitimand exclusiv arbitri. Dar nici fluierasii nu pot face totul in meci. Trebuie sa faca si jucatorii ceva. Altceva de ce fac acum. Eventual... sajoace fotbal!
Voi mai credeti ca pe un calendar atat de strans, cu un al 2-lea val al pandemiei deja venit, mai sta cineva sa joace preliminarii de UCL sau EL? Ca altfel iese Becali iar pe minus? Nu, poate se va face un turneu preliminar pe un calendar scurt, pe criteriul coeficientului de țară, primele 5-6 sa mearga direct in grupe si de acolo vor gasi alte formule ca sa scurteze competitia in caz ca apar complicatii cu pandemia. Nu mai are nimeni timp sa-l astepte pe Becali sa recupereze ceva. La revederte, pac pac!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.