Alte știri din fotbal
Le-a „citit” viitorul » Trei titulari, OUT de la naționala României?!
0
MM Stoica l-a zdrobit pe jucătorul naționalei, după eșecul cu Turcia: „A făcut multe greșeli”
0
Gigi Becali a găsit „cel mai bun fotbalist român”, imediat după eșecul cu Turcia: „E jucător de clasă”
0
Greu de consolat! Detaliul surprins după Turcia - România: el a fost cel mai afectat „tricolor” după eșec
0
Știri din fotbal internațional
Mbappe arată slăbiciunile Braziliei lui Ancelotti » Îngrijorare din cauza lui Raphinha
0
Știm cele 4 finale ale barajelor pentru Campionatul Mondial » Slovacia - Kosovo, meci cu 7 goluri: următoarea adversară a României
8
Naționala clasată pe locul 204 în lume a obținut prima victorie după 532 de zile!
0
De Bruyne, totul se decide la vară » Saudi Pro League și MLS îl curtează
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
Victor Micula jr, trimis să muncească la mănăstire. Pedeapsa judecătorilor ...
Libertatea
„Vreau să mor frumoasă”. Povestea Noeliei, tânăra de 25 de ani din Spania ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Bătrâna misterioasă care deține în acte „Peleșul” lui Gradu Cârpaci din ...
Libertatea
De ani buni, problema Craiovei sta în lojele somptuoase nu pe banca antrenorului iar lucrul acesta ar trebui sa îl conștientizeze pe patron. Sigur, pare mai la îndemână sa dai mereu vina pe antrenor dar chiar au fost toți tâmpiți? Realitatea ne arata ca nu. Când aduci mereu jucători mici ca statut profesionist și permiți unor inși fără performante sa facă legea în culise este firesc sa culegi eșecuri. Nu dau nume dar o minte lucida se impune la nivel de conducere. Și o întrebare va persista mereu: de ce sa plătești niște jucători, pe sume importante, care nu aduc nimic? În virtutea cărei logici? Argumentez doar privind la tv, nici unde, în nici o echipa cu pretenții, nu vedem un joc atât de static și neimplicat precum se întâmplă la Craiova. Ce anume plătește Craiova, în speță, Rotaru? Pentru ce aceasta risipă de cheltuieli în contul unor oameni care refuza sa muncească și nu produc nimic? O întrebare grea la care un patron responsabil găsește mereu un răspuns argumentat. Este cazul Craiovei?
Corect. Lotul a fost supraevaluat, inclusiv de o parte a presei. Pe de alta parte, la ce sa te astepti cand din propria curte nu prea mai scoti fotbalisti iar pe cei care mai rasaresc, din ce in ce mai putini, te gandesti, in primul rand, cum sa-i vinzi? Cu jucatori plafonati la o anumita valoare si adunati de peste tot n-ai cum sa faci o echipa competitiva, indiferent de antrenor. Lucru dovedit, dealtfel, cel putin pana acum, la CSU.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.