Știri din fotbal internațional
Echipe de start la Brazilia - Maroc, primul șoc de la Mondial » Ce atacant a ales Ancelotti
0
Stelea a ținut să-l contrazică în direct pe Răducioiu, după primul rezultat-șoc de la Mondial
0
Qatar - Elveția » Prima MARE SURPRIZĂ a Mondialului! Lovitură în minutul 90+5
6
Tocmai au bifat o premieră în istoria participărilor la Mondial!
0
Lifestyle
Antrenoare de fitness, fosta ispită de la „Insula Iubirii” va fi noua prezentatoare de la „Observator”
0
Katy Perry, în centrul atenției la SUA – Paraguay, alături de fostul prim-ministru
2
I l-a aruncat în cap lui Beckham! Reporterul GSP era la 3 metri distanță și a surprins întreaga scenă ciudată, la SUA - Paraguay
3
Toți o țin minte cu telefonul în decolteu, iar acum s-a întors după 16 ani! Larissa Riquelme, apariție de nerecunoscut la SUA - Paraguay
0
Acordul SUA-Iran va fi semnat duminică și Strâmtoarea Ormuz va fi deschisă ...
Libertatea
Istoria fascinantă a fotbalului. De la lupte violente pe maidane, la un ...
Adevărul
Se construiește stadionul viitorului în România » Va funcționa exclusiv cu ...
GSP SPECIAL
O țară din Europa face referendum pentru plafonarea numărului populației. ...
Libertatea
Acuma cat tupeu sa ai dupa ce doar ieri ai fost iertat de un penalty la un hent care se vedea si de pe luna? Tupeu de puscarias :))
Bre, deja m-am plictisit; am repetat chestia asta de vreo suta de ori aici! O mai fac inca o data: Rusii NU au cluburi departamantale; respecta cerintele UEFA si sunt societati private dpdv al organizarii juridice. Diferenta la ei, nefiind sub jurisdictia UE este ca legile fiscale permit ca statul sa bage bani publici intr-o societate privata. Deci Armata Rusa ii da dreptul unui general sa-si faca o societate care sa preia in acte un club departamental care devine in felul asta (artificial) un club de drept privat, compatibil cu cerintele impuse de UEFA, desi este si va fi alimentat financiar de la bugetul de stat, de la ministerul apararii. Pe UEFA n-o intereseaza cine si din ce bani finanteaza clubul, singura conditie impusa este forma de organizare a acestuia: societate juridica de drept privat. In Romania sistemul asta nu poate fi adoptat pentru ca suntem membrii UE si legislatia noastra este obligatoriu aceeasi ca ale intregii Uniuni Europene. Conform acesteia, prin lege se interzice statului, guvernului sa finanteze cu bani publici societati private, altfel e caz de puscarie. De-asta la rusi se poate si la noi nu, pricepusi?
Alpine, esti prea prost ca sa intelegi ceva! Dupa cum scrii, semeni (putin) cu catalynn. Doar ca esti ungur
Eu am inteles ca esti greu de cap, totusi, intelege ca indiferent cine va este sau va fi presedinte la liga sau sef la federatie nu va risca niciodata excluderea Romaniei din federatiile FIFA sau UEFA si din competitiile organizate de acestea de dragul aberatiilor lui Talpan sau de dragostea pentru generalii de la CSA. Repet: un club cu statutul CSA nu va fi niciodata afiliat la FRF, conform regulamentelor; cu atat mai putin va putea evolua vreodata in vreo liga profesionista sau in competitiile europene intercluburi. Mai mult, prin ceea ce a facut Talpan este aproape imposibil sa-si modifice statutul juridic ca sa devina eligibila pentru afilierea la FRF; ar trebui sa gaseasca un privat care sa fie dispus sa cotizeze degeaba la stat cu 4 mil de euro pe an, fara sa detina nimic, nici brand, nici nume, nici culori, nici istorie si nici palmares, nici stadion, nici nimic. Daca tu ai impresia ca exista in lume o asemenea persoana, iti plang de mila! Retine de la mine: CSA-ul lui Talpan nu va juca in urmatorii 100 de ani decat prin ligile de amatori din Romania, nimic mai mult!
Acum înțelegem mai bine de ce alde Gino râgâia ieri cum ca Steaua nu va putea juca in Liga 1, desi nu era nimic nou sau ceva care sa intre in actualitate cel putin inca 2 ani de acum înainte. Insa daca tot a deschis subiectul poate ne pune la dispoziția forma in care in Liga 1 joaca alte CSuri ceea ce este si CSA. Proba video?! Tocmai tâlharii tâlharilor sa o implementeze!? Mira-m-as!
Ai răbdare să ajungă Clubul Sportiv al Armatei in Liga a II-a şi atunci or să vină şi rezolvări (bietul Gino, îşi face de pe acum probleme)... Eu vorbeam despre binomul Gigi-Gino care poate să adâncească criza (morală, înainte de toate) din fotbalul nostru...
Bre, bati campii! Este lege scrisa in regulamentele FIFA si UEFA: nicio federatie nationala n-are voie sa afilieze cluburi cu statut departamental! Ce-ai vrea tu acum: sa incalce legea FRF, LPF sau Gino Iorgulescu si sa fie dezafiliate de la toate organismele astea si excluse de la toate competitiile internationale selectionatele nationale si toate cluburile din Romania pentru ca asa vrei tu, pentru ca lui Talpan i s-a nazarit sa faca fotbal de stat dupa 15 ani? Mai ai frati pe acasa?
Oiere, Pai cu arbitraj video era 11 metrii la Beer Sheva la sarbul ala din aparare pe care vrei sa-l dai cu 8-10 mil eur. Cand nu deschizi gura pari ma iinteligent. Spor la bani, ca asta e tot ce iti doresti !
Ciudat, eu am postat la 13:36 şi tu mi-ai răspuns la 13:35 ... Mare şmecher eşti Gerula, dai "simultane" ca la şah, răspunzi instantaneu şi cu anticipaţie la mai multe postări!?
E tactu', nu-l recunosti??:)))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.