FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BUZĂU

Gloria Buzău-Livorno Primavera 3-1, într-un meci amical disputat în Italia

Articol de GSP - Publicat marti, 17 februarie 2009 00:00

Echipa pregătită de Ion Balaur, Gloria Buzău, a învins, marţi, cu scorul de 3-1 formaţia Livorno Primavera, într-un meci amical disputat în cantonamentul de la Montecatini.

Golurile echipei buzoiene au fost marcate de Popa (18, 35) şi Pătraş (73), iar pentru italieni a punctat Alessandro (37).

Antrenorul Ion Balaur a început partida cu următorul "11": Arcaba - Dias, Vlaicu, Diogo, Creţu - Moreira, Sanchez, Aziz, Pătraş - Popa, Popovici. În a doua repriză au mai evoluat: Stoicescu - Teuşan, Chiţu, Vigariu, Ademar, Cojocnean.

Ultima clasată din Liga I va susţine miercuri ultimul meci amical din turneul din Italia împotriva grupării daneze Midtjylland.