FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

VIDEO+FOTO Golul care a declanșat nebunia la Dinamo » Reușită uluitoare în meciul cu Botoșani + ce gest a făcut către colegi

Articol de , - Publicat luni, 18 decembrie 2023 20:28 / Actualizat luni, 18 decembrie 2023 21:22

FC Botoșani - Dinamo. Dennis Politic (23 de ani), extrema stânga a „câinilor”, a marcat un gol absolut fabulos.

Politic a deschis scorul în minutul 23, cu o execuție din afara careului. Mingea nu s-a învârtit în aer și s-a dus direct în vinclu. Ducan n-a avut nicio șansă la șutul de la 17 metri expediat de Politic, cel care a ajuns la 3 goluri în acest sezon în Liga 1.

Dinamo, în mare criză » Nu a mai fost titular din Liga 2, dar Kopic l-a trimis din primul minut pe teren la Botoșani
BOTOȘANI - DINAMO

Dennis Politic, gol fabulos pentru Dinamo

+2 FOTO

Politic contribuise și în tur la autogolul lui Dican, care a decis meciul de la București. Dinamo a câștigat atunci cu 1-0. Acum, Dennis și-a trecut el numele pe tabelă, cu unul dintre golurile sezonului în Superliga.

Dennis mai marcase de două ori în acest sezon, cu U Cluj, 1-1, și UTA, 1-2.

VIDEO. FC Botoșani - Dinamo » Reacția „câinilor” după golul superb al lui Dennis Politic

Golul lui Politic a declanșat nebunia în tabăra lui Dinamo. Staff-ul, cu Zeljko Kopic în frunte, s-a ridicat de pe bancă pentru a sărbători reușita. Nici jucătorii de rezervă nu au rămas pe scaun, au sărbătorit alături de titulari într-o grămadă în fața băncii.

După gol, înainte ca cei de la Botoșani să reia jocul de la centru, Politic le-a făcut semne de încurajare coechipierilor pentru a-i motiva .