FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

EXCLUSIV GSP a aflat cât de gravă este accidentarea suferită de Darius Olaru » Când va reveni căpitanul lui FCSB

Darius Olaru, accidentat în meciul cu CFR Cluj

Articol de , - Publicat marti, 12 decembrie 2023 15:36 / Actualizat marti, 12 decembrie 2023 16:34

Darius Olaru (25 de ani) a părăsit terenul în minutul 45 al meciului cu CFR Cluj, scor 1-1, din ultima etapă a Superligii. Căpitanul lui FCSB a fost lovit cu crampoanele în tendon de către Bel Durel Avounou (26 de ani).

Darius Olaru se află la cel mai bun sezon al carierei sale, după ce a reușit 8 goluri și 2 pase decisive în acest sezon al Superligii, în 19 meciuri disputate.

+3 FOTO

Darius Olaru ar putea reveni încă din etapa următoare

Sursele GSP susțin că accidentarea suferită de mijlocașul lui FCSB nu este gravă. Deși în cursul zilei de luni nu putea să se sprijine pe picior, Darius Olaru ar putea fi apt de joc pentru meciul cu Hermannstadt, care se va disputa sâmbătă de la ora 20:00.

Darius Olaru a fost scos pe brațe de staff-ul medical al celor de la FCSB, după aproape trei minute în care a stat întins pe gazon. A fost schimbat cu Mihai Lixandru, după ce reușise să restabilească egalitatea în minutul 26, din pasa genială a lui Florinel Coman, stabilind scorul final.

Gigi Becali: „Olaru prea crede că poate să facă ce vrea la mijlocul terenului”

Jucătorul a intrat în dizgrația patronului FCSB:

De la un timp, Olaru prea crede că poate să facă ce vrea la mijlocul terenului. Pantea a fost schimbat pentru că a greșit la gol, s-a blocat apoi. Dar și Olaru a greșit acolo. Trebuia să vină la primit. Joacă varza, băi, că ți-o ia!”, a declarat Gigi Becali la Digi Sport, după remiza cu CFR Cluj.

VIDEO. CFR Cluj - FCSB » Gol superb reușit de Olaru dintr-o pasă de geniu a lui Coman