FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - CRAIOVA

Hermannstadt - CS Universitatea Craiova 0-1 » VIDEO + FOTO Tremurară, dar au fost salvați de căpitan! Clasamentul în Liga 1

FC Hermannstadt și CS Universitatea Craiova se întâlnesc astăzi, de la ora 21:45, în runda cu numărul 9 din Liga 1. +25   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 31 octombrie 2020 09:05 / Actualizat sambata, 31 octombrie 2020 23:42

CS Universitatea Craiova s-a impus în deplasare, cu Hermannstadt, scor 1-0, și își consolidează poziția de lider în Liga 1.

Programul complet al etapei #9 din Liga 1

CS Universitatea Craiova a depășit momentul primului eșec stagional, înregistrat runda trecută cu Clinceni. Cristiano Bergodi a fost consecvent, a efectuat doar două schimbări în echipa de start, cele provocate de accidentări, și a avut succes.

Unicul gol al partidei de la Mediaș a fost marcat de „căpitanul” Nicușor Bancu, în minutul 33, din pasa lui Dan Nistor. Gazdele au ratat șansa egalării 3 minute mai târziu, când penalty-ul lui Mayoral a fost blocat de Pigliacelli.

+21 FOTO

CS Universitatea Craiova, lider în Liga 1

CS Universitatea Craiova este prima în Liga 1, cu 24 de puncte strânse în 9 meciuri. Are un avans de 6 puncte față de FCSB și CFR Cluj, formații cu câte un joc mai puțin disputat. Hermannstadt pierde al doilea meci consecutiv și ocupă locul 11, cu 10 puncte. Locurile de play-off sunt încă accesibile, la doar 3 lungimi.