FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - FC BOTOȘANI

HERMANNSTADT - FC BOTOȘANI 2-1 » Victorie contestată pentru sibieni! Meci decis de un penalty controversat » Cum arată clasamentul

Articol de GSP - Publicat luni, 28 septembrie 2020 11:34 / Actualizat luni, 28 septembrie 2020 20:14

Hermannstadt a obținut o victorie nesperată pe teren propriu împotriva celor de la FC Botoșani, scor 2-1.

Gazdele au început foarte bine meciul, deschizând scorul după o fază în care norocul le-a surâs. După ce mingea a lovit bara ca urmare a unei lovituri de cap, balonul l-a lovit pe Șeroni, aflat pe linia porții, care a devenit astfel autorul unui autogol comic.

Oaspeții au egalat cu 10 minute înainte de pauză, prin Keyta, care a finalizat o centrare a lui Patache din partea dreaptă.

Golul victoriei a venit abia în minutul 87, atunci când Romario Pires a transformat un penalty dictat gratuit de „centralul” Andrei Chivulete, după un presupus fault comis de Haruț!

+6 FOTO

Hermannstadt urcă pe 5, aflându-se imediat deasupra celor de la FC Botoșani în clasament.

Clasament Liga 1

Hermannstadt - FC Botoșani 2-1

Hermannstadt - FC Botoșani, echipe de start:

HERMANNSTADT: Cristiano - Scarlatache, Viera, Stoica, Opruț - Pires, Dâlbea, Buzan - Jo Santos, Fortes, Sîntean
ANTRENOR: Ruben Albes
REZERVE: Pop, Mayoral, Oșan, Florica, Vodă, Elbers
ABSENȚI: -

BOTOȘANI: Hankic - Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu - J. Rodriguez, Babunski - Patache, Ashkovski, Keyta - Dugandzic
ANTRENOR: Marius Croitoru
REZERVE: Pap, Plămadă, Târcoveanu, Roman, Moescu, Fili, Ofosu, Cîmpanu
ABSENT: Papa (incert)

Stadion: Municipal
Aribtru: Andrei Chivulete // Asistenți: Mircea Grigoriu, Andrei Constantinescu

Citește mai multe știri din Liga 1:

Mihai Stoica atacă după înfrângerea lui FCSB: „Nu răspund unor lătrăi și reprezentanților unui club de-o vârstă cu Thiago Messi Roccuzzo. Universitatea Craiova joacă mâine”

EXCLUSIV Încă o promisiune a lui Cortacero către jucătorii de la Dinamo! Ce se va întâmpla înainte de meciul cu UTA