FOTBAL  »  Superliga  »  PLAY-OUT, ETAPA #10

HERMANSTADT - SEPSI 2-2. VIDEO Pas cu pas spre salvarea de la retrogradare! Cum arată ACUM clasamentul din play-out

Hermannstadt - Sepsi

Articol de - Publicat sambata, 18 iulie 2020 18:00 / Actualizat sambata, 18 iulie 2020 19:58

Hermannstadt și Sepsi au remizat, scor 2-2, în runda cu numărul 10 din play-out-ul Ligii 1.

Primul gol al partidei de la Sibiu a fost marcat de portughezul Yazalde. Acesta a profitat de o neînțelegere între portarul Niczuly și apărători. Sepsi a egalat prin Lorand Fulop, în minutul 35, la două minute de la intrarea pe teren. Hermannstadt a trecut din nou în avantaj în minutul 74. Debeljuh a primit o pasă ideală de la Yazalde și a înscris fără probleme. Rezultatul final a fost stabilit de același Lorand Fulup, în minutul 83, cu un șut din 10 metri.

Sepsi și Hermannstadt au mai făcut un pas mic spre evitarea retrogradării. Cele două formații au ajuns la 28 de puncte, cu 6 mai multe decât Poli Iași, echipa aflată pe locul de baraj.

Clasament play-out Liga 1:

Hermannstadt - Sepsi 2-2

Hermannstadt - Sepsi, echipe de start:

HERMANNSTADT: Cristiano - Vodă,  Viera,  I. Stoica,  Opruț - Caiado,  Rimane, R. Pires,  Jo Santos -  Yazalde, Debeljuh
REZERVE: Novo, Almeida, Luchin, Bușu, Dâlbea, L. Dumitriu, Buzan, P. Petrescu, Bălan
ANTRENOR: Ruben Albes

SEPSI: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl. Ștefan - L. Kovacs, Vașvari, Achahbar - Carnat, Karanovic, M. Ștefănescu
REZERVE: Fejer, Csiszer, Grassano, Safranko, I. Fulop, R. Deaconu, Celea, Andrezly, L. Fulop
ABSENT: Dumiter (accidentat)
ANTRENOR: Leo Grozavu

Stadion: Municipal, Sibiu
Arbitru: Horia Mladinovici (București) / Asistenți: Vladimir Urzică (Piatra Neamț) și Daniel Hulubei (Vaslui)

Yazalde, bucurie nepermisă

Yazalde Gomes Pinto (31 de ani), atacantul portughez al gazdelor, a deschis scorul în minutul 5, după o nesincronizare în defensiva adversă. Acesta s-a bucurat alături de fanii prezenți în spatele gardului de la peluză, lucru strict interzis de regulament.

EXCLUSIV Ce face Anamaria Prodan la Hermannstadt » Dezvăluiri din interior

Ion Crăciunescu și Ilie Dumitrescu îl fac praf pe arbitrul Colțescu: „Băieții ăștia nu urmăresc alte competiții?!”