Comentarii (31)
cipinho79
cipinho79  •  11 Mai 2015, 13:26

Tucudean *** neagra, tocmai a devenit idolul dinamovistilor :))) Rusescu trebuia sa fi jucat mai mult, nu inteleg cum de la un meci de o asemenea importanta Galca l-a tinut pe banca 85 de minute pe cel mai bun om de gol?

dinamovist_batran
dinamovist_batran  •  11 Mai 2015, 12:56

Coltescu a grsit in doua randuri grav. Intai la primul penalti, apoi la hentul (care n-a fost hent) dinafara careului. Si spun grav pentru ca ambele greseli s-au soldat cu gol. Conform regulamentului chiar daca atingea mingea nu trebuia acordat hent, pentru ca jucatorul era cazut la pamant si in alunecare si nu putea sa se fereasca de ea.

819622538116898
Adamescu Delano  •  11 Mai 2015, 12:06

Pai daca *** cistiga meciul, cu peshkeshurile lui Coltzescu, acesta primea nota 7.

831710413570679
Cornaciu Raul  •  11 Mai 2015, 12:01
Postat de Andrei Dorin pe 11 Mai 2015, 10:43

COLTESCU a arbitrat MISELESTE . Mai intai " A MOMIT " Steaua cu un penalty - la marginea Regulamentului (min.29) , pentru ca apoi " SA TOACE" Steaua cu DECIZII (toate) IMPOTRIVA (urmatoarele 60 min).Mai vinovati sunt insa JUCATORII .Daca la pauza era 4-0 , COLTESCU nu-si indeplinea MISIUNEA !!!

Pentru Chiajna a fost penalty, fi atent cum Guilherme il loveste peste genunchi pe Florea si contactul a fost in careu. La duelul lui Cipciu cu fundasul Concordiei e mai greu de zis ca, fundasul atinge si mingea, in schimb la Tosca nu a fost hent, dar ma gandesc ca e mai benefic sa primesti un penalty moka pentru Steaua, decat o lovitura libera pentru Chiajna. Oricum si daca batea Steaua joaca execrabil. Inchizatori varza, fundasi laterali varza, atac varza. Singurul care se mai zbate e Tanase mai scoate un corner, mai elimina un om din joc prin dribling. Adi Popa alearga mult dar in gol. Pe vremea lui Reghe Tosca nu prindea nici banca de rezerve, cam asta e diferenta dintre lotul pe care il are Galca fata de cel pe care il avea Reghecampf plus atacul. E una sa il ai pe Piovacari si e alta sa joci cu jucatori care nu prind echipa nici in liga a doua engleza vezi Tamas si Tucudean , respectiv liga a doua germana Guilherme. Daca mai pleaca Varela si Tanase, Steaua se bate la retrogradare, tinand cont ca va pleca Rusescu, Bourceanu, Prepelita, Arlauskis

960317577335949
Andrei Dorin  •  11 Mai 2015, 10:43

987582911275137
Florin Serban  •  11 Mai 2015, 09:58

Gazeta stelei ii da 3 lu' coltescu care a arbitrat ok, dar lu balaj ii da 7 dupa dinamo-steaua cand balaj a arbitrat dezastruos inventand un penalty pentru steaua in finalul meciului si nu l-a eliminat pe Breevelt dupa o intrare de K1 la nedelcearu.

rumunek
rumunek  •  11 Mai 2015, 09:25

Stanciu a jucat tot meciul, activ, fara greseli mari, a dat gol si primeste 7. Iancu intra in repriza 2, da un gol superb, dar atat, altceva nimic si primeste 8.!?

caminero
caminero  •  11 Mai 2015, 08:33
Postat de plischi pe 11 Mai 2015, 06:34

am asistat la zeama chioara din prima repriza pana cand a inceput partida de fotbal de la italieni. la un moment dat am lasat cateva secunde lazio-inter ca sa vad daca steaua le-a mai dat ceva chiejnenilor si "cincolo" am vazut ca era unu la doi! am ramas, din curiozitate, pana la final si am asistat la o zbatere stelista, fara orizont, cu mingi aruncate inspre poarta adversa, doar-doar s-o isca vreun al doilea penalty, dar in afara de sutul de exceptie al lui iancu, n-am ajuns decat la concluzia ca, de fapt, n-avem campioana in acest sezon, lucru firesc dupa cum s-a jucat mingea de la inceput si pana in clipa de fatza.

Furăciuni şi la italieni ... le-a mîncat arbitrul meciul lui Lazio ... 2 oameni daţi afară cu lejeritate, 1 penalty ...