FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Ilie Dumitrescu: "Transferuri greşite!"

Ilie Dumitrescu
Ilie Dumitrescu

Articol de GSP - Publicat joi, 08 ianuarie 2009 00:00

Ilie Dumitrescu îi ia apărarea lui Gigi Becali, dar îl înţeapă pe Adrian Ilie, sugerînd că jucătorii aduşi de el n-au valoare

- Domnule Dumitrescu, de ce credeţi că Steaua a avut o primă jumătate de sezon destul de slabă?
- Încă nu sîntem obişnuiţi să facem distincţia între Champions League şi Liga I. Steaua a pierdut contactul cu realitatea şi nu conştientizează că e foarte greu să se bată cu marile puteri. :(

- Poate cîştiga titlul?
- Greu de zis. Gigi face eforturi materiale foarte mari şi eu sînt de părere că readucerea lui Lăcătuş e o mutare interesantă. Nu uitaţi că el a avut un retur extraordinar cînd s-a apropiat de CFR şi chiar i-a depăşit. Marius a reuşit să transmită ceva jucătorilor, a construit o adevărată echipă şi cu fanii alături sînt şanse.

- Mulţi acuză că Gigi Becali strică Steaua ...
- Terminaţi odată cu prostiile despre Gigi! Parcă e un virus în Balcani! El chiar nu dăunează echipei. Ce dacă iese mai mult în faţă?! Alţii se poartă mai rău decît el, dar o fac mai cu perdea. Problema este alta şi anume că în vară s-au adus fotbalişti fără valoare ceea ce a dus şi la dezechilibrul acestei echipe.

Ilie Dumitrescu îi ia apărarea lui Gigi Becali, dar îl înţeapă pe Adrian Ilie, sugerînd că jucătorii aduşi de el n-au valoare

- Domnule Dumitrescu, de ce credeţi că Steaua a avut o primă jumătate de sezon destul de slabă?
- Încă nu sîntem obişnuiţi să facem distincţia între Champions League şi Liga I. Steaua a pierdut contactul cu realitatea şi nu conştientizează că e foarte greu să se bată cu marile puteri. :(

- Poate cîştiga titlul?
- Greu de zis. Gigi face eforturi materiale foarte mari şi eu sînt de părere că readucerea lui Lăcătuş e o mutare interesantă. Nu uitaţi că el a avut un retur extraordinar cînd s-a apropiat de CFR şi chiar i-a depăşit. Marius a reuşit să transmită ceva jucătorilor, a construit o adevărată echipă şi cu fanii alături sînt şanse.

- Mulţi acuză că Gigi Becali strică Steaua ...
- Terminaţi odată cu prostiile despre Gigi! Parcă e un virus în Balcani! El chiar nu dăunează echipei. Ce dacă iese mai mult în faţă?! Alţii se poartă mai rău decît el, dar o fac mai cu perdea. Problema este alta şi anume că în vară s-au adus fotbalişti fără valoare ceea ce a dus şi la dezechilibrul acestei echipe.

Citește și:
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
Stranieri
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Cum arată tabloul Campionatului Mondial după etapa 2 a grupelor: Portugalia - Spania și Germania - Franța?!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cum arată tabloul Campionatului Mondial după etapa 2 a grupelor: Portugalia - Spania și Germania - Franța?!
Wow, Dallas, ne-ai impresionat! 5 locuri care ne-au plăcut în orașul texan
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Wow, Dallas, ne-ai impresionat! 5 locuri care ne-au plăcut în orașul texan
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (12)
 •  08 Ianuarie 2009, 18:26

Ba, *** Dumitrescu, noi n-am uitat cum laudai in returul 2007-2008, la "iRealitatea TV", blaturile pe fatza ale stanei antrenate de*** Lakatos, in regia si cu banisorii ciobanului analfabet Jiji, pe care-l asteapta gratiile. Iar noi asteptam sa vedem cum ii duci tu chiftele de oaie la Rahova.

 •  08 Ianuarie 2009, 12:40

Tiganul asta de Ilie incearca sa revina la Steaua! Alyfel nu poste scoape din gura asa mari timpenii!!! Ad. Ilie nu e fantastic si e interesat in transferuri! Deci nu poate lua tot timpul cele mai bune decizii... Insa nici amatori n-a adeus la echipa! Blema e ca cei care trebuiau sa se ocupe de interegarrea strainilor n-au facut mare lucru! Adica... i-au criticat faca incetare!!! Ce rezultate se pot astepta de la ei !? Ah!? Oricum a venit timpul ca Steaua sa apuna definitif...

 •  08 Ianuarie 2009, 11:46

@andrei rezultatul e important. 10 bare si 15 goluri anulate nu tin de rezultatul final. iar chestia aia cu ajunsul lui cfr anul trecut se vede acum pe la DNA. tare as vrea sa ii vad pe toti la mititica daca sunt vinovati...

Vezi toate comentariile (12)
Comentează
Close