FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - HERMANNSTADT 0-0

FOTO Scene de neînțeles: doi jucători de la Hermannstadt s-au îmbrâncit pe teren și au fost despărțiți de arbitru

FC Botoșani și Hermannstadt au remizat, 0-0, în ultimul meci din etapa a 18-a din Liga 1. Cel mai tensionat moment a avut loc în minutul 77. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 14 noiembrie 2022 23:11 / Actualizat luni, 14 noiembrie 2022 23:55

FC Botoșani și Hermannstadt au remizat, scor 0-0, în ultimul meci din etapa a 18-a din Liga 1. Cel mai tensionat moment a avut loc în minutul 77.

Ce s-a întâmplat? Arbitrul Marcel Bîrsan le-a acordat cartonașe galbene lui Letica și lui Alhassan, pentru un moment mai puțin văzut pe terenurile de fotbal.

CFR Cluj își vinde un jucător: „A fost activată clauza” » Câți bani primește campioana
CFR CLUJ

FOTO. Îmbrânceli între colegi în partida FC Botoșani - Hermannstadt

Cei doi colegi de la Hermannstadt au fost avertizați pentru că s-au certat și s-au îmbrâncit. Incidentul a pornit după ce Alhassan i-a făcut un reproș portarului pe un ton ridicat.

„Ce măsuri să iei? Până ieri nu își luau salariile, iar acum să îi pui să vină cu bani de acasă?”, a comentat pe seama incidentului Basarab Panduru, în emisiunea „Minutul 91” de la Orange Sport 1, aluzie la problemele financiare ale sibienilor.