FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - CSU CRAIOVA

„Putea să-i rupă vreo doi dinți” » Intrare violentă în UTA - CSU Craiova! Decizia arbitrului

În minutul 22 al meciului UTA - CS Universitatea Craiova, la 0-0, Nicușor Bancu, fundașul stânga al oltenilor, a fost lovit cu cotul în plină figură de Roger, mijlocașul arădenilor.

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 august 2021 22:32 / Actualizat duminica, 15 august 2021 00:34

Toate detaliile despre CSU Craiova - UTA, AICI!

Deși i-a spart buza jucătorului oltean, arbitrul întâlnirii Adrian Cojocaru i-a arătat doar cartonașul galben lui Roger.

„Putea să-i rupă vreo doi dinți”, a punctat comentatorul Digi Sport Andrei Tivilichi.

Intrare violentă în UTA - CSU Craiova

Cotul în figură primit de Nicușor Bancu de la Roger, foto: captura Look TV

După ce a primit îngrijiri medicale, Bancu s-a dus glonț la arbitrul întâlnirii pentru a-l întreba de ce nu l-a eliminat pe brazilianul arădenilor. Foarte nervos, acesta a fost oprit în drumul spre „central” de Florin Iacob, goalkeeperul celor de la UTA.

Bancu a continuat partida cu un bandaj în gură și și-a verificat în mai multe rânduri dantura, cel mai probabil din cauza unui dinte afectat de lovitura încasată.

De altfel, partida de la Arad a fost una extrem de agresivă, cu multe intrări la limita regulamentului.