FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CFR CLUJ 0-2

Andone își subliniază propriile greșeli după înfrângerea cu CFR: "Nu știm să jucăm cu doi atacanți" » Cum le-a răspuns fanilor

Foto Alex Nicodim/Gazeta Sporturilor
Foto Alex Nicodim/Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat luni, 21 noiembrie 2016 22:48

Ioan Andone susține că Dinamo a avut ghinion în partida pierdută în fața lui CFR Cluj (0-2) și că fotbaliștii săi nu au făcut un meci atât de rău, dar strategia cu doi atacanți a fost greșită.

"Veneam după o perioadă bună, patru victorii și un egal. Nu am intrat în joc cu concentrare. Nu am fost atenți și nu trebuie să spui că ai facut o partidă rea când pierzi 2-0, am avut multe ocazii clare de gol.

Dacă Rotariu sau Nemec erau mai inspirați, altfel era, dacă reușeam să egalăm. Nu știm să jucăm cu doi atacanți, nu suntem o echipă pregătită să joace cu doi atacanți.Eu socotesc acest meci un accident, ne-a costat și meciul cu Astra. N-are rost să comentăm arbitrajul, noi trebuia să înscriem", a spus tehnicianul dinamovist la TV Dolce Sport.

Ioan Andone susține că Dinamo a avut ghinion în partida pierdută în fața lui CFR Cluj (0-2) și că fotbaliștii săi nu au făcut un meci atât de rău, dar strategia cu doi atacanți a fost greșită.

"Veneam după o perioadă bună, patru victorii și un egal. Nu am intrat în joc cu concentrare. Nu am fost atenți și nu trebuie să spui că ai facut o partidă rea când pierzi 2-0, am avut multe ocazii clare de gol.

Dacă Rotariu sau Nemec erau mai inspirați, altfel era, dacă reușeam să egalăm. Nu știm să jucăm cu doi atacanți, nu suntem o echipă pregătită să joace cu doi atacanți.Eu socotesc acest meci un accident, ne-a costat și meciul cu Astra. N-are rost să comentăm arbitrajul, noi trebuia să înscriem", a spus tehnicianul dinamovist la TV Dolce Sport.

Ioan Andone le-a răspuns și suporterilor care i-au cerut din nou demisia în timpul meciului cu CFR.

"La tribuna a doua sunt destui suporteri violenți verbal, nu analizează că noi muncim și ne dorim să câștigăm", a adăugat Andone.

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (24)
geo.b.
geo.b.  •  22 Noiembrie 2016, 15:47

Poti schimba antrenorul,poti sa-l aduci pe Josep "Pep" Guardiola,daca nu ai fundasi sa-ti dea siguranta,TOT DEGEABA.La Dinamo "buba" nu-i antrenorul,ca-s fundasii. In primul rand cei centrali,dar si laterali in frunte cu Filip,"dau rateuri".De la mijloc in sus stau bine,dar in momentul in care sti ca in spate n-ai siguranta si lor le tremura picioarele.Pe langa acestea sunt usor,chiar extrem de usor DE DEZBINAT.Si din afara,ma refer la adversari,chiar si dinauntru,de catre asa zisi "binevoitori".Dar care numai binevoitori nu-s.Eu nu-s in zona ca sa stiu,dar i-as suspecta inclusiv pe duetul Turcu-Badea,pentru ca ii cred in satre de asa ceva.

jack_the_stripper
jack_the_stripper  •  22 Noiembrie 2016, 10:38

Nu disperati, doar vi s-a promis ca echipa asta va scrie istorie. Numai sa mai apucam sa vedem clipa aia, ca nu vad cum prindem secolul urmator...

stalky
stalky  •  22 Noiembrie 2016, 10:36

Andone este antrenor slab. Nu poate mai mult din pacate.E un bun dinamovist, e sufletist,dar ca antrenor e slabut..Rednic este un bun antrenor.

Vezi toate comentariile (24)
Comentează