FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - CLINCENI 3-3

FOTO Două penalty-uri controversate în derby-ul Ilfovului, Voluntari - Clinceni: „Tu ești normal?!”

FC Voluntari a beneficiat de două lovituri de la 11 metri în prima repriză a partidei cu Academica Clinceni, din runda cu numărul 12 a Ligii 1, încheiată 2-3. Oaspeții au contestat deciziile lui Iulian Călin.

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 decembrie 2020 18:44 / Actualizat vineri, 04 decembrie 2020 19:13

Programul etapei #12 din Liga 1

Derby-ul județului Ilfov, Voluntari - Clinceni, a oferit o primă repriză spectaculoasă, cu 4 reușite. Oaspeții au început perfect și conducea cu 2-0 în minutul 14, prin reușitele lui Bilali și Cebotaru. Gazdele, cu Ioan Andone pe bancă astăzi, după ce Mihai Teja a fost confirmat cu Covid-19, au egalat până la pauză, din nouă lovituri de pedeapsă. Ambele au fost contestate vehement de tabăra lui Ilie Poenaru.

Arbitraj contestat FC Voluntari - Academica Clinceni

• min. 24: Alexandru Stoica se prăbușește în careu, după un duel cu albanezul Amir Bilali. Reluările au arătat un contact minim la nivelul coapsei.

min. 31: Același Bilali respinge spectaculos mingea, pe spate. În momentul în care revine pe sol, după săritură, fundașul Clinceniului intră în contact cu Alexandru Stoica. De pe banca oaspeților, s-au auzit proteste dure: „Băi, tu ești normal?!”.