FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL

Jucătorul de 1 milion de euro a semnat azi cu Viitorul » Clubul lui Hagi a făcut anunțul oficial

Articol de GSP - Publicat marti, 06 martie 2018 14:54

Aurelian Chițu, atacantul de 26 de ani al celor de la Viitorul, a semnat prelungirea contractului cu echipa lui Gică Hagi.

Viitorul a anunțat pe site-ul oficial Aurelian Chițu a semnat un nou contract, valabil pe doi ani. Viitorul l-a adus pe atacant în 2009 și l-a vândut la FC Valenciennes în 2013 pentru 700.000 de euro.

De-a lungul carierei, Chițu a mai jucat la PAS Giannina și Astra și a revenit la Viitorul în iulie 2015. În acest sezon are 23 de meciuri în Liga 1 și 5 goluri.

1.000.000 €este cota lui Chițu, potrivit transfermarkt.de

"FC Viitorul și atacantul Aurelian Chițu au ajuns la un acord privind prelungirea contractului cu încă doi ani. În vârstă de 27 de ani, pe care îi va împlini la 25 martie, Aurelian Chițu este cel mai vechi component al campioanei României, pentru care a evoluat în peste 200 de partide și pentru care a marcat până în prezent 58 de goluri. În acest sezon a înscris 5 goluri, ultimul în victoria din deplasare, scor 1-0 cu CSM Poli Iași, care a asigurat calificarea campioanei României pentru al treilea an consecutiv în play-off-ul Ligii 1. FC Viitorul îi urează mult succes și cât mai multe realizări în continuare în tricoul negru-albastru lui Aurelian Chițu!" anunțul celor de la Viitorul

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”