FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - PETROLUL

Lazslo Balint a debutat cu victorie spectaculoasă la Petrolul: „Nu vreau să folosesc cuvinte mari, dar...”

U Cluj - Petrolul 1-2. Lazslo Balint, antrenorul ploieștenilor, a analizat debutul cu victorie pe banca noii lui echipe.

Articol de - Publicat sambata, 13 aprilie 2024 23:52 / Actualizat duminica, 14 aprilie 2024 00:12

Irobiso și Jyry, jucători introduși de Balint în minutul 58, au decis meciul cu cele două goluri marcate, în interval de două minute. Iar noul antrenor al Petrolului a dezvăluit ce le-a transmis elevilor lui înainte de meciul de pe Cluj Arena.

Milioane de euro! Suma-record care va intra în conturile lui U Cluj
U CLUJ

Laszlo Balint, după U Cluj - Petrolul: „Nu vreau să folosesc cuvinte mari, dar victoria e uriașă”

„O victorie uriașă, nu vreau să folosesc cuvinte mari, dar punctele astea cântăresc enorm. Eu mă bucur că băieții de pe bancă au venit cu atitudine bună, am insistat la discuțiile cu ei că suntem împreună în aceeași barcă și fiecare e important.

Doi jucători proaspeți și inspirați au întors soarta jocului. Mă bucur tare mult, vreau să îi felicit pe băieți, e o victorie pe terenul unei echipe foarte bune, pe care se câștigă greu.

Nu a fost ușor să fac o analiză din scurt, dar mă bucur că Iro și Tomy au reușit să marcheze. Am avut discuții individuale, le-am transmis că trebuie să aibă încredere, să își scoată la iveală adevăratul potențial”, a declarat Laszlo Balint, la Digi Sport.

„Lupii” s-au desprins de locurile de baraj, iar lupta pentru salvare se dă acum între 5 echipe. Petrolul e la 7 puncte peste Poli Iași, echipa de pe primul loc de baraj.

Match Quiz CFR Cluj - FCSB

Ești expert în Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe derby-ul CFR Cluj - FCSB și câștigă premiile puse în joc!

Dan Petrescu s-a întors în România » A surprins când a fost întrebat dacă merge la CFR Cluj: „Nu sunt robot”
CFR CLUJ
De ce îi este incomod Costel Gâlcă lui Mihai Rotaru » Cele 3 motive care îl fac incompatibil cu Universitatea Craiova
CSU CRAIOVA

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”