FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - ASA TÂRGU MUREȘ 1-0

VIDEO, FOTO Dinamo o învinge greu pe ASA, după un gol marcat în prima repriză și un penalty, gratuit acordat, irosit pe final

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 decembrie 2016 17:00

Dinamo a câștigat greu meciul de pe teren propriu cu ASA Târgu Mureș, scor 1-0, din etapa a 20-a din Liga 1.

Formația lui Ioan Andone a marcat unicul gol al partidei prin Nemec, care a reluat cu capul o centrare foarte bună a lui Hanca de pe dreapta, în minutul 22.

Cu șapte minute înainte de finalul partidei, Dan Nistor l-a păcălit pe arbitrul Adrian Cojocaru și a obținut un penalty la un presupus fault în careu. (DETALII + IMAGINI aici) Tot mijlocașul dinamovist a executat, însă mingea sa a fost apărată de Mingote.

În minutul 89, gazdele ar fi trebuit să beneficieze de o altă lovitură de pedeapsă, la un fault asupra lui Palici.

După 20 de etape, Dinamo ocupă locul 5, cu 32 de puncte, în timp ce ASA e pe 13, cu 9 puncte.