FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI- GAZ METAN MEDIAȘ 0-0

VIDEO Fără goluri, dar cu număr record de eliminări » Remiză încinsă între FC Botoșani și Gaz Metan

FOTO: RAED KRISHAN
FOTO: RAED KRISHAN

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 noiembrie 2016 16:08

FC Botoșani și Gaz Metan Mediaș au remizat, scor 0-0, în etapa a 18-a a Ligii 1, într-o partidă în care centralul Marius Avram a acordat patru cartonașe roșii.

liveTEXT/VIDEO FC Botoșani- Gaz Metan Mediaș 0-0
*Miron a fost eliminat în minutul 48
*Susnjar a fost eliminat în minutul 50
*Golofca a fost eliminat în minutul 58
*Zaharia a fost eliminat în minutul 90+3

Prima repriză a fost echilibrată, iar cea mai mare ocazie de gol i-a aparținut lui Golofca, în minutele de prelungire, când șutul său din interiorul careului a fost respins de Pleșca.

În cea de-a doua parte, Marius Avram a eliminat nu mai puțin de patru jucători: câte doi de fiecare parte.

În minutul 48, moldovenii au rămas în 10 oameni după eliminarea lui Miron. Fundașul l-a faultat pe Llullaku din postura de ultim apărător, iar centralul i-a acordat direct cartonașul roșu.

Doar două minute mai târziu, Susnjar a fost și el eliminat. Avram a considerat că fundașul l-a lovit pe Astafei după o ținere reciprocă, înaintea unei faze fixe, în careul Botoșaniului.

Golofca a părăsit și el terenul în minutul 58, când a văzut cel de-al doilea cartonaș galben pentru o simulare la mijlocul terenului. Ultimul care a părăsit terenul a fost Radu Zaharia, în al treilea minut de prelungire al partidei. 

Gaz Metan a ajuns la 11 jocuri fără înfrangere în campionat și a egalat cea mai bună serie din istorie, din primavara lui 2010.

Echipele de start:

FC Botoșani: Iliev- Dimitrov, Miron, Cucu, Mușat- Bordeianu, Vașvari- Golofca, Barbosa, Astfafei- Matulevicius
Antrenor: Leo Grozavu

Gaz Metan: Pleșca- Crețu, Susnjar, Trtovac, Rugasevici- R. Zaharia, O. Bic, Danci- Romeo, Eric, Lllullaku
Antrenor: Cristi Pustai

Moldovenii ocupă locul 7, cu 24 puncte, iar cu o eventuală victorie ar putea să o devanseze pe Dinamo măcar pentru câteva ore. 

De partea cealaltă, Gaz Metan are un sezon foarte solid, ocupând locul 4, cu 30 puncte, fiind neînvinși din august. 

 
 

Citește și:
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
Superliga
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
Pierdere uriașă: U Cluj rămâne fără Jovo Lukic! Câți bani aduce bosniacul în Superliga
Superliga
Pierdere uriașă: U Cluj rămâne fără Jovo Lukic! Câți bani aduce bosniacul în Superliga
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (8)
749913671784643
Razvan Marcel  •  30 Noiembrie 2016, 19:37

Botosani ,mult peste Gaz,o echipa slaba ,care nu stiu nimik,doar aparare si cam atat.

utilizator șters
utilizator șters  •  30 Noiembrie 2016, 19:31
Postat de brandremist pe 30 Noiembrie 2016, 18:40

În stilu-i caracteristic, Avram mai face terci un meci! Ce să-i mai ceri?

asta a fost si interesul 0-0 ...bun pentru fcsb si viitorul fcsb

749913671784643
Razvan Marcel  •  30 Noiembrie 2016, 18:52

A stricat un meci,ce arbitri avem,Avram lasa-te de arbitraj.

Vezi toate comentariile (8)
Comentează