FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FARUL

Louis Munteanu, ironic după FCSB - Farul: „Domnului de la VAR îi tremura calculatorul” + Atacantul e suspendat cu Dinamo

FCSB - Farul, etapa #24 +25   FOTO
FCSB - Farul, etapa #24

Articol de - Publicat luni, 05 februarie 2024 22:20 / Actualizat luni, 05 februarie 2024 22:28

FCSB - Farul 1-1. Louis Munteanu, atacantul oaspeților, a avut un gol anulat pentru ofsaid, după o analiză controversată la VAR. Pe reluare, pare că liniile sunt trase greșit.

Munteanu a ironizat brigada de arbitri, cu Feșnic la centru și Chivulete în camera VAR.

Louis Munteanu, declarații după FCSB - Farul

„Au fost minute intense, acum am văzut și eu imaginile, nu mi s-a părut nimic, domnului de la VAR îi tremura calculatorul când a tras acele linii. Nu cred că a fost ofsaid.

Am zis din prima că o să dea ofsaid, eram sută la sută sigur, așa am simțit eu. Nu știu dacă are cineva ceva cu noi, sper să fi fost doar o greșeală și nu un avantaj pentru FCSB.

Sperăm să continuăm așa, să strângem puncte, să fim în play-off, e obligatoriu. Așa cum am mai spus, ne-am pregătit bine, marcăm, ne apărăm mai bine. Se vede în evoluția noastră”, a declarat Munteanu, la Orange Sport.

Louis Munteanu a luat un cartonaș galben în minutul 76 și nu va juca etapa viitoare, acasă cu Dinamo.

VIDEO FCSB - Farul. Galeria bucureștenilor i-a cântat „la mulți ani” lui Gică Hagi. „Regele” a împlinit azi 59 de ani

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”